Angle down Atgal

Per metus vienos dirbtos valandos darbo sąnaudos padidėjo 15,2 procento

Trečią ketvirtį, palyginti su tuo pačiu 2020 m. ketvirčiu, vienos dirbtos valandos darbo sąnaudos pramonės, statybos ir paslaugų įmonėse (įskaitant ir individualiąsias), pašalinus darbo dienų skaičiaus įtaką, padidėjo 15,2 proc., iš jų verslo įmonėse – 15,5 proc.

Pašalinus darbo dienų skaičiaus įtaką, per metus vienos dirbtos valandos darbo sąnaudos augo visų ekonominės veiklos rūšių įmonėse, įstaigose ir organizacijose, labiausiai – apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų (27,4 proc.), didmeninės ir mažmeninės prekybos; variklinių transporto priemonių ir motociklų remonto (22 proc.) bei apdirbamosios gamybos (19,1 proc.) veiklose.

Darbo sąnaudų pokyčiams per metus įtakos turėjo nuo 2021 m. sausio 1 d. padidinta minimalioji mėnesinė alga, dirbtų valandų skaičiaus pasikeitimai, išmokėtos didesnės vienkartinės premijos, priedai ir piniginės išmokos, didesnės išmokos natūra bei didesnės išeitinės išmokos ir piniginės kompensacijos už nepanaudotas kasmetines atostogas, sumažėjusios valstybės skirtos subsidijos bei kitos priežastys.

Trečiąjį ketvirtį vienos dirbtos valandos darbo sąnaudos padidėjo 2,9 proc.

Trečią ketvirtį vienos dirbtos valandos darbo sąnaudos, palyginti su antru ketvirčiu, pramonės, statybos ir paslaugų įmonėse (įskaitant individualiąsias), pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, padidėjo 2,9 proc., iš jų verslo įmonėse – 2,8 proc.

Pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, per ketvirtį darbo sąnaudos augo visų ekonominės veiklos rūšių įmonėse, įstaigose ir organizacijose nuo 0,9 proc. (kitos aptarnavimo veiklos) iki 7,1 proc. (meninės, pramoginės ir poilsio organizavimo veiklos).

Darbo sąnaudų pokyčiams per ketvirtį įtakos turėjo didesnės išmokos natūra bei didesnės išeitinės išmokos ir piniginės kompensacijos už nepanaudotas kasmetines atostogas, sumažėjusios valstybės skirtos subsidijos bei kitos priežastys.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite