Angle down Atgal

Paslaptingoji emetofobija: moteris 6 metus neišeina iš namų dėl vėmalų baimės

Emetofobija yra neįprastai stipri vėmimo ir vėmalų baimė, apibrėžiama nerimo ir pykinimo jausmu, kurį patiria tai pamatęs žmogus.

Ši fobija kai kuriems asmenims pasireiškia taip stipriai, kad gali ilgiems metams pakreipti jų gyvenimą į blogą pusę.

Emma Davies, 35-erių moteris iš pietų Velso, su emetofobija kovoja jau daugiau nei dešimtmetį. Jos vėmalų baimė tapo tokia intensyvi, kad britė iš namų neišeina jau šešerius metus.

Pati Emma žiniasklaidai papasakojo, jog net ir būdama namuose tik pagalvojusi apie vėmalus ji dažnai patiria panikos atakas. „Daugybė žmonių nenori, kad juos supykintų, bet tai nepakeičia jų viso gyvenimo“, – skundžiasi ji.

Moters teigimu, prieš daugiau nei dešimtmetį ji buvo tokia pat mergina kaip ir daugelis kitų – mėgo būti su draugais ir lankytis vakarėliuose. Tačiau prieš maždaug 12 metų viskas apvirto aukštyn kojomis, kai jai pasireiškė ši nepaprastai stipri fobija. Nors Emmai nuo mažumės vėmalai nekėlė didelio susižavėjimo, ši baimė metams bėgant smarkiai išaugo.

„Darbe man prasidėjo panikos atakos, kurios mane truputį gąsdindavo, o taip pat jas pradėjau jausti važiuodama autobusu į darbą, nes mane supykindavo. Galiausiai turėjau išeiti iš darbo, o tai man buvo labai sunku, nes dirbau jame nuo pat mokyklos baigimo“, – moterį cituoja portalas „LadBible“.

Metų eigoje moters savijauta vis prastėjo, ir vienu metu ji patirdavo net po šešias panikos atakas per dieną. Emma sako, kad jas sukeldavo patys paprasčiausi kasdieniai dalykai, kuriuos žmonės atlieka apie tai daug negalvodami.

35-erių britės teigimu, ji išbandė įvairius gydymo ir psichoterapijos būdus, tačiau kol kas niekas nepadėjo.

„Mano depresija dabar tokia stipri, kad aš beveik niekada neišeinu iš savo kambario. Baimė apėmė mano gyvenimą taip stipriai, kad aš tiesiog negaliu išeiti – ir ne vien todėl, kad bijau vėmalų. Apie tai aš galvoju kiekvieną savo gyvenimo sekundę“, – pasakojo dviejų vaikų motina.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite