Angle down Atgal

Paskelbta dar viena Europos vasaros orų prognozė: ko tikėtis Baltijos šalims?

Beveik visas pavasaris prabėgo karantine, o vasara jau ne už kalnų ir karantinas daugelyje šalių palaipsniui švelnėja, tad žmonės nekantrauja daugiau laiko praleisti gryname ore. Natūralu, kad daugelis tikisi šiltų ir sausų orų, kad bent vasarą galėtų atsigriebti. Tad įdomu, kokius orus Europos žemynui atneš ši vasara. Ar laukti staigmenų?

Primename, jog praėjusią vasarą ne tik Europą, bet ir kitas pasaulio vietoves svilino neįtikėtini vasaros karščiai, dėl kurių daug kur fiksuotos visų laikų aukščiausios temperatūros.

Kasmetinę Europos vasaros orų prognozę parengė AccuWeather meteorologai.

„Prognozėje svarbią rolę atlieka du svarbiausi faktoriai: labai drėgnas kovas ir balandis didesnėje Iberijos dalyje ir sausi orai, vyravę nuo pietinės Jungtinės Karalystės dalies iki pat Ukrainos,“ – sakė AccuWeather meteorologas Tyler Roys.

Ispanija ir Portugalija

Daugybė žmonių Iberijos pusiasalyje pastaruosius mėnesius praleido užsidarę namuose ir tai lėmė ne tik griežtos koronaviruso pandemijos karantino sąlygos, bet ir dažnai regioną merkę lietūs.

Balandžio mėnesį vietomis buvo fiksuotas dvigubas nei įprasta kritulių lygis.

Tačiau lietūs netrukus pasitrauks ir vietą užleis tipiškiems šiam regionui vasaros orams. Čia vyraus daugiausia karšti ir sausi orai, tačiau kartas nuo karto galimos ir tradicinės vasarinės audros.

Vis dėlto, pavasariniai lietūs savo paliktus padarinius gali atskleisti antroje vasaros pusėje. Teigiama, kad drėgna žiemos pabaiga ir pavasaris Iberijoje yra tiek palaiminimas, tiek prakeiksmas.

Nauda ta, kad lietus pripildė vandens rezervuarus visame regione. Tačiau drėgni orai leido suvešėti krūmynams ir augalams, kurie galiausiai vasaros karštyje išsausės ir tai gali lemti povojingesnių krūmynų gaisrų sezoną.

Teritorija nuo pietinės Prancūzijos iki Ukrainos

Artimiausiais mėnesiais karštos ir sausos sąlygos laikysis didesnėje pietinės Europos dalyje, kas kels nemenką nerimą, ypač tarp ūkininkų.

Šiaurinėje Italijoje ir Balkanų slėniuose, temperatūros tam tikrai periodais vyraus tarp 30 ir 40 laipsnių karščio. Meteorologai skelbia, kad tai būtų trečia vasara iš eilės, kuomet tam tikrose rytinės Prancūzijos ir vakarų Vokietijos dalyse vyraus sausros sąlygos.

Nepakankamas kritulių kiekis lėmė sausros sąlygų formavimąsi bei plėtimąsi ir toliau į rytus, ypač Ukrainoje.

Ukrainos ūkininkai jau jaučia įsibėgėjusios sausros sąlygų pasekmes, kuomet dėl nenormaliai sausų orų šalis prarado 2,6 procentus visų savo žiemos pasėlių.

Prancūzija, Vokietija ir Lenkija

Vakarinėje Europoje karštis bus tikrai ne viskas. Regionai nuo šiaurinės Prancūzijos iki pat šiaurinės Lenkijos taip pat susidurs su potencialiai smarkiomis audromis.

Paryžius, Praha, Briuselis, Berlynas ir net Varšuva yra vieni iš didžiųjų Europos miestų, kurie atsiduria zonoje, kur gali smogti nepalankios ir audringos orų sąlygos.

Šiame regione vasara gali prasidėti sausa nata, nes audrų sąlygoms išsivystyti gali prireikti šiek tiek laiko. Pagrindinio nepalankių orų sąlygų smūgio tikimasi liepą ir ankstyvą rugpjūtį.

Šios audros sumažins sausrų grėsmę, su kuriomis susidurs regionai, esantys į pietus, tačiau audrų metu iškritęs lietus taip pat taps dviašmeniu kardu. Smarkiausių audrų metu vos per vieną dieną gali iškristi viso mėnesio vertės kritulių lygis, kas sukelia lokalizuotus potvynius.

Žmonės, antroje šios vasaros pusėje planuojantys veiklas ar renginius gryname ore, turėtų nepamiršti apie galimų audrų pavojų.

Teritorija nuo Britų salų iki Norvegijos

Britų saloms numatoma nerami vasara, kurios metu lietus padės riboti užsitęsusių aukštesnių už įprastas temperatūrų potencialą. Meteorologai teigia, kad šis sezonas bus priešingas praėjusiai vasarai, kuomet didesnė salyno dalis išgyveno ilgalaikes sausas orų sąlygas. Visgi, sausų orų periodai tikėtini ir čia, ypač tai gali paliesti Angliją ir Velsą.

Neatmetami ir trumpi karščio įsiveržimai.

Lietaus bangos protarpiais taip pat merks ir Norvegiją, tačiau didžiąja dalimi, gausesni krituliai gali aplenkti likusią Skandinavijos dalį.

Švedija, Suomija ir Baltijos šalys

Vienos ramiausių žemyno orų sąlygų šią vasarą prognozuojamos Skandinavijoje ir Baltijos regione.

Nuo Šiaurės jūros atkeliaujančių sistemų atneštas lietus, kartas nuo karto palaistys regioną, tačiau šią vasarą toli gražu nebus nuolatinio lietaus merkimo. Kritulių kiekis bus artimas arba kiek žemesnis už normą.

Orų sąlygos visą vasarą laikysis šiltesnėje pusėje, tačiau tikėtina, kad kelios karščio bangos Europos rytuose ir pietuose išplis iki pat Skandinavijos.

Gismeteo.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite