Angle down Atgal

Pasaulinę gyvūnijos dieną augintinių mylėtojus džiugins šventė prie Baltojo tilto

Spalio 4-oji minima kaip Pasaulinė gyvūnijos diena ir gyvūnų globėjo švento Pranciškaus Asyžiečio diena. Būtent šią dieną Vilniuje organizuojamas renginys „Auginu atsakingai“ – jame dalyvauti kviečiami visi gyvūnus mylintys žmonės.

Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.

Sostinėje, pievoje prie Baltojo tilto, ateinantį pirmadienį nuo 14 val. iki 18 val. iškils keletas palapinių, kuriose veterinarijos gydytojai nemokamai paskiepys paženklintą naminį gyvūną – šunį, katę arba šešką. Tačiau jei keturkojo dar nepaženklinote, galėsite pasinaudoti nuolaida ir gyvūną paženklinti bei įtraukti į Gyvūnų augintinių registrą renginio metu.

VMVT kviečia nelaukti paskutinės minutės ir primena, kad auginantys vyresnius nei 4 mėn., dar nepaženklintus gyvūnus, tuo pasirūpinti privalo iki ateinančių metų gegužės 1 d.

„Šia iniciatyva norime atkreipti dėmesį į atsakingą gyvūno laikymą, apgalvotą pirkimą, sąžiningą veisimą, vystyti diskusiją su visuomene gyvūnų gerovės aktualijomis. Norisi šią dieną sukurti jaukią ir prasmingą šventę augintiniams, juk tai ištikimiausi mūsų draugai, šeimos nariai. Džiugina, kad tokioms iniciatyvoms dar labiau susitelkiame, jas tęsiame kartu su veterinarijos gydytojų asociacijomis bei Vilniaus miesto savivaldybe. Beje, tai tik viena iš iniciatyvų, kurias artimiausiu metu esame suplanavę įgyvendinti. Gyvūnų gerovės stiprinimas, dėmesys šiai sričiai išliks tarp svarbiausių prioritetų, juolab, kad ir ateinantys 2022-ieji Seimo paskelbti Gyvūnų gerovės metais, gerų ir vertingų darbų jų labui norisi atlikti kuo daugiau“, – teigia VMVT direktorius Mantas Staškevičius.

Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.

Renginyje taip pat bus kviečiama pasirašyti ir prisijungti prie Atsakingo verslinio gyvūnų augintinių veisimo deklaracijos ją viešai patvirtinant. Tai dar viena ilgalaikė iniciatyva, skatinanti skaidrią ir atsakingą visų augintinių veisimu užsiimančių subjektų veiklą.

Renginį „Auginu atsakingai“ organizuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba kartu su Lietuvos veterinarijos gydytojų ir Lietuvos smulkiųjų gyvūnų veterinarijos gydytojų asociacijomis bei Vilniaus miesto savivaldybe.

Vakcinų kiekis ribotas, todėl organizatoriai kviečia jau dabar registruotis augintinio imunizavimui nuo pasiutligės arba jo paženklinimui vyksiančio renginio metu, tai galima padaryti prisijungus čia – https://bit.ly/3zS1S2W

Renginys yra nemokamas. Sukurkime visi kartu jaukią šventę mūsų keturkojams draugams!

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite