Angle down Atgal

Parlamentarai nesipriešino reikalavimui Seimo rūmuose pateikti galimybių pasą

Nepaisant kai kurių kritiškai nusiteikusių parlamentarų, Seimas ėmėsi svarstyti Statuto pataisas, numatančias, kad norint įeiti į parlamento rūmus tautos atstovai turėtų pateikti dokumentą, įrodantį, kad buvo paskiepyti, gavo neigiamą tyrimo rezultatą arba persirgo COVID-19, tai yra galimybių pasą ar ES COVID pažymėjimą.

Po pateikimo už šį Seimo pirmininko pirmojo pavaduotojo Jurgio Razmos pateiktą dokumento projektą balsavo 70 Seimo narių, 22 buvo prieš, 18 tautos atstovų susilaikė. Šias Statuto pataisas planuojama svarstyti dar rudens sesijoje – gruodžio 16 d.

J. Razma mano, kad priėmus siūlomas Statuto pataisas, Seimo nariams neiškiltų ypatingų sunkumų įgyvendinti konstitucines pareigas, dalyvauti posėdžiuose ir balsuoti. Anot jo, tie parlamentarai, kurie atsisako skiepytis, turėtų galimybę pasidaryti testą savo lėšomis ir dalyvauti Seimo posėdžiuose. J. Razma mano, kad siūlomas teisinis reguliavimas padės išvengti kritikos, kad Seimo nariai, nustatydami kitiems nepatogius reikalavimus, sau taiko kažkokias privilegijas.

„Seimo nariams turi būti taikomi tie patys ekstremalios situacijos reikalavimai, kaip ir visiems piliečiams“,– tvirtino projekto autorius J. Razma.

Ironizuodamas Seimo narys „valstietis“ Arvydas Nekrošius klausė, ar nereikėtų patikrinti Seimo narių, pavyzdžiui, ir dėl alkoholio ar narkotikų vartojimo.

Seimo narys „darbietis“ Mindaugas Puidokas suabejojo, ar galioja Konstitucija, nes „Seimo nariai turi visą teisę dirbti be jokių apribojimų“.

„Konstitucija labai aiškiai kalba, kad tautos išrinkti Seimo nariai ir jų veikimas negali būti niekaip apribotas. Jeigu bus priimtas toks sprendimas, akivaizdu, kad mūsų galimybė turint tautos žmonių mandatą bus apribota ir Konstitucija bus pažeista.

Kviečiu nepritarti tokiam neteisingam ir išniekinančiam Konstituciją ir mūsų teisinę sistemą sprendimui, nes Seimo nariai, kurie yra visiškai sveiki, kurie yra išrinkti žmonių, negalės atstovauti savo rinkėjams“,- sakė  M. Puidokas.

Atsakydamas į tai J. Razma tvirtino, kad „nėra kliūčių pasidaryti testą ir dalyvauti Seimo posėdžiuose ir uždaruose komitetų posėdžiuose“.

Seimo narė Aušrinė Armonaitė pažymėjo, kad Seimas nėra išskirtinė įstaiga, jis turi parodyti pavyzdį, kad laikosi pandemijos valdymo taisyklių

„Niekas iš Seimo narių mandato neatima šiuo pasiūlymu. Jeigu esate antivakseris – galite pasidaryti testą“, – patarė A. Armonaitė.

Dokumentas, įrodantis, kad Seimo narys buvo paskiepytas, gavo neigiamą tyrimo rezultatą arba persirgo COVID-19, Seimo nariams būtų reikalingas ir kontaktiniu būdu uždarose patalpose organizuojant susitikimus su rinkėjais.

Jeigu Seimo narys negalėtų dalyvauti Seimo rūmuose vykstančiame Seimo posėdyje, Seimo komiteto ar komisijos posėdyje, nes nepateiktų šių dokumentų, būtų laikoma, kad posėdis praleistas be svarbios pateisinamos priežasties.

ELTA primena, kad nuo šių metų rugpjūčio 23 d. siekiant užtikrinti COVID-19 ligos plitimo prevenciją visi į Seimo rūmus norintys įeiti lankytojai privalo pateikti vieną iš dokumentų, įrodančių, kad asmuo buvo paskiepytas, gavo neigiamą tyrimo rezultatą arba persirgo COVID-19. Asmenys, negalintys pateikti bent vieno iš dokumentų, tai yra galimybių paso ar ES COVID pažymėjimo, ar atsisakę juos pateikti, į Seimo rūmus neįleidžiami.

 

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite