Angle down Atgal

Pareigūnai Mažeikiuose išsiaiškino prekiautojus kontrabandinėmis cigaretėmis ir namine degtine

Šiaulių ir Telšių apskrities policijos pareigūnai bendromis abiejų komisariatų Ekonominių nusikaltimų tyrimo tarnybų pajėgomis Mažeikių rajone demaskavo nelegalios prekybos kontrabandinėmis cigaretėmis ir namine degtine tinklą, praneša Šiaulių apskrities policija.

Operacija vykdyta Mažeikių rajono Tirkšlių miestelyje. Čia buvo sustabdytas iš vieno gyvenamojo namo kiemo išvažiuojantis automobilis „Ford Mondeo“, kurį vairavo 47 metų Mažeikių rajono gyventojas. Vyrui neliko nieko kito, kaip tik geranoriškai prisipažinti, kad automobiliu veža kontrabandines cigaretes. Kriminalistai bagažinėje suskaičiavo 2 500 pakelių cigarečių, nepaženklintų Lietuvos Respublikos banderolėmis. Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, vyras atsidūrė areštinėje.

Tęsiant ikiteisminio tyrimo veiksmus, nutarta patikrinti ir gyvenamąją valdą, kurioje sulaikytasis vyras, įtariama, nusipirko savo nelegalų krovinį. Kieme esančioje malkinėje pareigūnai aptiko 7 500 pakelių rūkalų be lietuviškų banderolių. 46 metų namo šeimininkė irgi buvo palydėta į areštinę. O jos sutuoktinis belangės išvengė dėl atsitiktinumo – tuo metu nebuvo namuose. Tačiau ši aplinkybė nuo atsakomybės jo neatleis – jam, kaip ir jo žmonai, dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pareikšti įtarimai. Už disponavimą tokiu kiekiu nelegalių rūkalų asmuo baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.

Kriminalistai, kaip teigiama Šiaulių apskrities policijos pranešime, atliko kratas dar pas šešis Mažeikių ir Mažeikių rajono gyventojus, įtariamus kontrabandinių cigarečių platinimu, kuriuos nelegalūs rūkalai, manoma, pasiekdavo jau šių sulaikytųjų pastangomis. Pas vienus jų cigarečių rasta daugiau, pas kitus – mažiau. Nuo rasto akcizais apmokestinamų prekių kiekio priklausys ir jų atsakomybė – ar jiems bus pradėtos baudžiamosios, ar administracinės bylos.

Visos operacijos metu rasta ir paimta 14 410 pakelių cigarečių be Lietuvos Respublikos banderolių, jų vertė siekia 50 025 eurus. Keturiems jų turėtojams dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai, penkiems – administracinė teisena.

Pas kai kuriuos jų kontrabandinės cigaretės buvo ne vienintelis įstatymu draudžiamas daiktas, teigia Šiaulių apskrities policija. Pas du jų rasta dar ir naminės degtinės. Pasirodo, vietiniams gyventojams buvo teikiamos visokeriopos paslaugos – atėjęs cigarečių, galėdavai dar ir vieną kitą stikliuką naminukės gurkštelti. Iš 51-erių metų Krakiuose gyvenančio vyro pareigūnai paėmė apie 31 litrą į įvairias talpas išpilstyto ir parduoti paruošto alkoholinio gėralo, iš 67 metų Mažeikiuose gyvenančio vyro – 29 litrus „velnio lašų“. Taigi jiems dar pradėti ikiteisminiai tyrimai ir už neteisėtą naminių stiprių alkoholinių gėrimų laikymą. Už tai įstatymas numato viešuosius darbus arba baudą, arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite