Angle down Atgal

Paprastas regos testas: pasitikrinkite, ar nesergate astigmatizmu

Astigmatizmas – vienas dažniausiai pasitaikančių regos sutrikimų. Tiesa, dalis žmonių gali net nesuprasti, kad jį turi. Jei regėjimo sutrikimas yra labai neženklus, siekiantis iki 1 dioptrijos, jis būna praktiškai nepastebimas.

Astigmatizmas atsiranda, kai šviesos spinduliai, praėję akies optinę sistemą, susikerta ne viename, o dviejuose taškuose. Dėl to tinklainėje susidaro neryškus vaizdas. Ši liga gali būti paveldima, tačiau gali atsirasti ir dėl įvairių ragenos ir lęšiuko pažeidimų, randėjimo, tiek vaikystėje, tiek senyvame amžiuje.

Pagrindiniai astigmatizmo požymiai yra neryškus matomas vaizdas, noras prisimerkti, gali kamuoti akių nuovargis, svaigulys ir net migreną primenantys galvos skausmai.

Štai paprastas testas, kuris gali parodyti, ar jūsų regėjimas normalus, ar jau reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju.

Atsitraukite tolėliau nuo kompiuterio ekrano. Uždenkite delnu vieną akį ir žvelkite į paveikslėlį. Tą patį pakartokite uždengę kitą akį. Nieko nepamatėte? Vadinasi, jūsų regėjimas geras. Jei paveikslėlyje įžvelgėte populiaraus animacinio filmo „Pokemonai“ veikėją Pikachu, jums būtų pats laikas registruotis vizitui pas akių gydytoją.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite