Angle down Atgal

Panevėžyje dėl blogėjančios pandeminės situacijos atšaukiami ar nukeliami kai kurie renginiai

Kone kasdien didėja sergančiųjų COVID-19 liga ir kai kurios šalies savivaldybės griežtina prevencines priemones ir kuriam laikui uždraudžia renginius viduje. Taip vakar pasielgė Mažeikių rajono savivaldybė, o šiandien apie tai pranešė ir Klaipėdos rajono savivaldybė.

Drastiškų priemonių dar nesiėmė

Panevėžio miesto savivaldybė dar nesiėmė tokių drastiškų priemonių, bet Ekstremalių situacijų komisija jau tariasi, kad greičiausiai teks uždrausti renginius viduje.

Panevėžyje naujų atvejų skaičius, tenkantis 100 tūkst. gyventojų per dvi savaites, 2 158, 1 atv., o šiuo metu Panevėžyje serga 1 551 žmogus. Daugiausia naujų atvejų 100 tūkst. gyventojų per dvi savaites tenka didmiesčių savivaldybėms: Kauno miesto – 2 887,7, Klaipėdos miesto – 3 133,7, Vilniaus miesto – 3 145,6.

Savivaldybėje vyksta diskusijos

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius naujienų portalui JP paaiškino, kad kol kas dar neplanuojama uždrausti renginių uždarose erdvėse.

„Tokį sprendimą priima Ekstremalių situacijų komisija. Žinau, kad kai kurios šalies savivaldybės laikinai uždraudė renginius uždarose erdvėse. Tačiau visos Lietuvos mastu renginiai uždarose patalpose nėra draudžiami. Panevėžio miesto savivaldybėje vyksta diskusijos minėtu klausimu, bet vieningo apsisprendimo dar nėra“, – sakė K. Armonavičius ir teigė, kad susirgimų skaičius ir toliau didės, todėl gali atsitikti ir taip, jog bus griežtinamos prevencinės priemonės.

Šokiai nukelti į kovo mėnesį

„Cido“ arenoje neįvyks ir tradicinis J. Balčikonio gimnazijos renginys „Sidabrinė naktis“.

„Renginys turėjo vykti sausio 26 dieną, bet „Sidabrinė naktis“ tuo laiku neįvyks. Bet jo visiškai neatsisakome. Renginys nukeltas į kovo mėnesį, tik dar nežinau tikslios datos. Daugėja COVID-19 susirgimų ir nerizikuojame gimnazistų sveikata. Kita vertus, gimnazijoje nemažai sergančiųjų. Šiuo metu serga apie 150 moksleivių ir kiekvieną dieną testuojame 6-8 klases. Ypatingai serga 3-4 gimnazijų klasių moksleiviai ir byra šokėjų poros. Be to, susirgo orkestro muzikantai, renginio vedėjai ir choristai“, – skaičiavo sergančiuosius gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas.

Nurodymas dėvėti respiratorius

Sveikatos apsaugos ministerija priėmė sprendimą: siekiant suvaldyti omikron atmainos plitimą, sugriežtinti reikalavimai renginių organizatoriams ir dalyviams, pavyzdžiui, vietoje medicininių kaukių reikės užsidėti respiratorius.

Toks sprendimas įsigaliojo jau pirmadienį, nuo sausio 17 dienos. Įsigaliojo operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio sprendimas, juo nurodoma, kad renginiuose dalyvaujantys žmonės privalės dėvėti respiratorius.

Respiratorių dėvėjimas renginiuose

Įsigaliojo operacijų vadovo sprendimas, kuriuo nurodoma, kad renginiuose dalyvaujantys žmonės privalės dėvėti respiratorius. Renginio apibrėžimas apima kino teatrus, profesionaliojo scenos meno įstaigas, kitus komercinius ar nekomercinius kultūros, pramogų, sporto renginius, šventes, muges, festivalius ar kitus tam tikrą laiką trunkančius organizuotus žmonių susibūrimus viešoje vietoje iš anksto nustatytu laiku.

Jis neapima religinių renginių ir asmeninių švenčių Vyresni nei 6 metų žiūrovai ir (ar) dalyviai bei renginį aptarnaujantis personalas viso renginio uždarose erdvėse metu dėvėtų ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius, kurie priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną Išimtys bus taikomos neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės respiratorių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei. Tokiu atveju yra siūloma dėvėti apsauginį skydelį.

Renginio organizatoriai privalės užtikrinti respiratorių dėvėjimo kontrolę viso renginio uždaroje erdvėje metu ir neaptarnauti respiratorių nedėvinčių asmenų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite