Angle down Atgal

Pandemija išmokė taupyti: kaip elgtis su santaupomis?

Jau daugiau nei metus besitęsianti pandemija, užsidariusios pramogų zonos, sustabdytos kelionės lėmė tai, kad daugelis lietuvių ėmė taupyti. Vieniems teko stabdyti veiklą, gyventi iš santaupų, kitiems atvirkščiai – gauti pinigai kaupėsi, nes galimybių, kur juos išleisti, buvo gerokai mažiau. Tad ką daryti su sukauptais pinigais? Kaip atsakingai taupyti, kad pinigai ne tik gulėtų stalčiuje, bet ir neštų naudą?

Kredito unijos „Ebitum“ vadovas Aurimas Lankas tiems, kurie karantino metu taupė ir šiuo metu svarsto, ką daryti su sukauptais pinigais, siūlo pagalvoti apie indėlį kredito unijoje. Tai saugus ir patikimas būdas taupyti, kurį pasirinkęs žmogus tikrai nesigailės ir galės būti ramus, kad jo santaupos niekur nedings, o gal net ir uždirbs papildomų pinigų.

„Terminuoti indėliai yra vienas seniausių ir saugiausių taupymo būdų. Jūs visada žinote, kokią sumą pasidėjote ir kokią grąžą iš to galite gauti. Prireikus lėšų – skirtingai nuo įvairių investavimo platformų, bet kada galite nutraukti savo indėlį ir pasiimti pasidėtą sumą. Taip pat indėliai yra drausti valstybės, o tai sukuria papildomą saugumą, jei kartais kredito įstaiga, kurioje laikote indėlį susidurtų su mokumo problemomis“, – pasakojo „Ebitum“ vadovas.

Pinigai bus saugūs

Laikai, kai seneliai pinigus laikydavo po čiužiniu, ar kojinėje, jau baigėsi. Šiuolaikiniai žmonės į taupymą žvelgia racionaliau, neatmesdami to fakto, kad tiesiog gulėdami pinigai gali nuvertėti, todėl dažnai ieškoma būdų, kur turimą pinigų sumą investuoti, arba kokį taupymo būdą pasirinkti, kas jis būtų saugus ir naudingas ekonomiškai.

Kredito unijos „Ebitum“ vadovo A. Lanko teigimu, indėlis – racionalus ir patikimas pasirinkimas visiems, kurie nori sutaupyti. Be to, visi iki 100 000 eurų indėliai yra drausti valstybės, todėl baimintis dėl pradingti galinčių pinigų tikrai nederėtų. O ir padėti indėlį – visiškai nesudėtinga.

„Norint pasidėti indėlį kredito unijoje reikia tapti jos nariu, taip pat asmuo turi įsivertinti savo laisvų lėšų sumą, būti tikras, kad jos artimiausiu metu neprireiks. Pinigai bus saugūs. Svarbu ir laikotarpis, todėl jei pinigų nereikės artimiausiu metu, reikia pasirinkti kuo ilgesnį laikotarpį, nes už jį mokama didžiausia palūkanų norma. Patartina vienam šeimos nariui pasidėti iki 100 tūkst. eurų, nes tokia suma yra apdrausta valstybės. Todėl keliems šeimos nariams patartina pasidėti kelis indėlius“, – sakė A. Lankas.

Sutaupykite savo ar vaikų ateičiai

Jei jau apsisprendėte padėti indėlį banke ar kredito unijoje, pirmiausia turėtumėte pagalvoti, koks indėlis jums priimtiniausias ir atitiks jūsų lūkesčius.

Terminuotas indėlis – tai pinigų suma, kuri saugoma kredito unijoje pasirinktą laikotarpį. Palūkanos už padėtas pinigines lėšas gaunamos atsižvelgiant į padėtą pinigų sumą bei laikotarpį. Kredito unijos „Ebitum“ mokamos palūkanos yra didesnės nei kitose kredito įstaigose. Terminuoti indėliai priimami tik eurais. Palūkanos už padėtus pinigus mokamos termino gale arba priklausanti palūkanų dalis kas mėnesį.

Taupomasis indėlis – tai tam tikra pinigų suma, kuri saugoma kredito unijoje jūsų pasirinktą laikotarpį. Klientas savo padėtą indėlį bet kokiu laiku gali papildyti ne mažesne nei 10 eurų suma. Palūkanos skaičiuojamos nuo esamos indėlio sumos ir įskaitomos į taupomojo indėlio sąskaitą kiekvieno kalendorinio mėnesio paskutinę dieną.

Pasirinkę šią indėlio rūšį galite sukaupti reikiamas lėšas tam tikrų poreikių tenkinimui – vaikų ar savo asmeninėms studijoms, įsigyti automobilį, būstą, skirti atostogoms, vestuvėms ar pan. Palūkanos už indėlį priklauso nuo pasidėtos indėlio sumos – kuo daugiau pinigų įnešite, tuo didesnės palūkanos bus priskaičiuotos.

Vaiko indėlis – jūs galite atidaryti kaupiamąją sąskaitą, savo vaikui, kurią bet kuriuo metu galėsite papildyti Jūs, seneliai, giminaičiai, įnešdami bet kokią pinigų sumą. Sulaukęs 18 metų, vaikas pats nuspręs, kaip elgtis su sutaupytais pinigais – išleis mokslams, būstui įsigyti, vestuvėms, ar investuos.

Šiuo metu kredito unija „Ebitum“ siūlo pasinaudoti išskirtiniu pasiūlymu ir už padėtą terminuotą indėlį gauti dar daugiau pinigų!

 

Terminas, mėn.

Palūkanos

1 mėn.

0%

3 mėn.

0.1%

6 mėn.

0.4%

9 mėn.

0.4%

12 mėn.

1,3 % (Tik gegužės ir birželio mėnesiais, įprastai 0,9 %)

18 mėn.

1,3 % (Tik gegužės ir birželio mėnesiais, įprastai 0,9 %)


 

Terminas, mėn.

Palūkanos

24 mėn.

1.5% (Tik gegužės ir birželio mėnesiais, įprastai 1,1 %)

36 mėn.

1.5% (Tik gegužės ir birželio mėnesiais, įprastai 1,1 %)

48 mėn.

1.5% (Tik gegužės ir birželio mėnesiais, įprastai 1,1 %)


 

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite