Angle down Atgal

Panaikinus PVM lengvatą, siuntų teks laukti ilgiau

Nuo liepos 1 dienos naikinant pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą smulkiosioms siuntoms iš trečiųjų šalių, parsisiųsti prekę į Lietuvą kainuos brangiau, be to, siuntas teks deklaruoti, tad jų gali tekti laukti ilgiau nei įprasta.

Pasak Lietuvos pašto generalinės direktorės Astos Sungailienės, žinant, jog kad nuo 40 iki 70 proc. Lietuvą pasiekiančių siuntų yra iš trečiųjų šalių, šiems pokyčiams bendrovė pradėjo ruoštis iš anksto.

„Modernizavome savo veiklą pereidami prie išmaniojo automatizuoto skirstymo. Tačiau prisidėjus papildomoms siuntų deklaravimo ir išmuitinimo procedūroms, siuntų kelionė neišvengiamai taps ilgesnė. Viso proceso sklandumas priklausys ne vien nuo Lietuvos pašto, bet ir nuo muitinės bei paties kliento pastangų“, – teigė A. Sungailienė.

Lietuvos pašto skaičiavimais, įsigaliojus naujajai tvarkai, deklaruotinų per metus siuntų skaičius iki 2022 m. gali išaugti iki 10 mln. Be to, visoms siuntoms bus taikomas 21 proc. PVM mokestis.

Deklaravimas telefonu

Pasak Lietuvos pašto generalinės direktorės, PVM mokestis bus mokamas jau perkant prekę. "Dauguma didžiųjų parduotuvių tokią galimybę suteikti jau yra pasiruošusios. Jau pirkdami prekę mokesčius sumokėsime ir atitinkamai ši prekė per paštų sistemą ar kitus vežėjus keliaus į Lietuvą. Mes savo ruožtu kreipsimės į siuntos gavėją, pranešdami, kad siunta pas jį keliauja“, - sakė A.Sungailienė.

Pašto vadovė pabrėžė, jog įsigaliojus naujai tvarkai, sklandžiam siuntos keliui labai svarbu, ar tiksliai gavėjai bus nurodę savo kontaktinius duomenis ir pateikę reikalingą informaciją apie siuntą, kaip greitai reaguos į užklausas dėl duomenų patikslinimo. "Apie tai, kad atkeliauja siunta, klientui mes pranešime SMS žinute, taip pat nusiųsime iš anksto paruoštą deklaraciją ir lauksime kliento patvirtinimo, kad tai jo siunta, jo prekės. Patvirtinus, deklaravimas bus atliktas. Taigi pirkdami prekes klientai turėtų ypač rūpestingai užrašyti savo telefono numerį ir nedelsti su atsakymu", - teigė Lietuvos pašto vadovė.

Nedeklaruotos siuntos užstrigs

Deklaravimas per Lietuvos paštą siuntos gavėjui kainuos 3 eurus. Tiesa, deklaruoti siuntą bus galima ir savarankiškai - naudotis kito tarpininko paslaugomis arba muitinės savarankiško deklaravimo programėle, kuri yra dar tik ruošiama. Tokiu atveju deklaravimo mokestis bus mažesnis ir sieks 2 eurus.

A.Sungailienė užsiminė, jog siuntos, už kurias nebus iš anksto sumokėti mokesčiai, bus stabdomos ir neribotą laiką saugomos logistikos centre.

Jau po dviejų savaičių pridėtinės vertės mokesčiu (PVM) bus apmokestintos visos į ES atvykstančios siuntos, įskaitant ir mažos vertės siuntas (iki 22 eurų). Naujoji tvarka įsigalioja Europos Komisijos sprendimu visose ES šalyse.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite