Angle down Atgal

Palanki aplinka jaunimo verslumui – Lazdijuose

Lazdijų rajono savivaldybė pirmąjį vasaros mėnesį pasitinka naujais darbais – pradedami įgyvendinti trys Interreg V–A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo programos projektai. Juos įgyvendinant jaunimas bus skatinamas pradėti, plėsti ir vystyti savo verslą, bus sukurtas naujas turizmo maršrutas, o jau esamus – papildys naujos ekspozicijos.

„Atsinaujins Veisiejuose esantis dviračių bei pėsčiųjų takas, šiuo metu, deja, jau tapęs kliūtimi, o ne patogia erdve pasivaikščioti. Pasienio keliautojams siūlysime iš naujo atrasti ne tik muziejus, bet ir čia gyvenusius bei kūrusius poetus, o jaunimui padėsime sukurti ir plėsti savo verslus. Nors sritys gana skirtingos, bet jas visas jungia mūsų krašto augimas. Esu įsitikinusi, kad pritraukus daugiau investicijų į mūsų rajoną jis suklestės“, – apie pradėtus įgyvendinti projektus bei ateities planus kalbėjo savivaldybės merė Ausma Miškinienė.

Simboliška, kad vaikų gynimo dieną pradėtas įgyvendinti projektas, skatinantis sukurti, plėtoti ir vystyti verslą pasienyje gyvenančiam jaunimui. Projekto metu jaunimui sudarytos sąlygos kurti darbo vietas stiprins bendruomenes bei keis gyvenimus. Interreg V–A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo programos projekto „Partnerystė. Verslumas. Veiksmas“ metu, remiantis statistiniais duomenimis ir išanalizuotomis jaunimo nedarbo priežastimis bei faktais, projekto partneriai planuoja teikti jaunimui informaciją, organizuoti jiems mokymus. Kartu su jaunimu bus identifikuojami paramos mechanizmai jų verslumo idėjų įgyvendinimui, puoselėjamas jaunimo verslumas, jų požiūris ir kultūra.

Lazdijų rajono, Oržyšo ir Tykocino savivaldybės projekto metu surengs mokymus jaunimui, vasaros stovyklas – mokymą ir gerosios patirties mainus, „idėjų banką“, „Pardavimo laboratoriją“, kurioje bus galima praktiškai išbandyti gebėjimus, veiksmų plano sukūrimą. Šiuo metu daugiau nei 800 tūkst. jaunų žmonių nedirba visoje Lietuvos-Lenkijos programos teritorijoje, todėl turimos galimybės nėra tinkamai išnaudojamas. Projekto trukmė 18 mėnesių, projekto biudžetas 198 300,38 eurai, investicijų dalis, tenkanti Lazdijų rajono savivaldybei 66 178,02 euro.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite