Angle down Atgal

Pagrindinės kvepalų natų grupės ir jų skirtumai

Renkantis kvepalus internetu, specialistai rekomenduoja atidžiai perskaityti, kokios aromatų natos sudaro kvepalų kompoziciją. Tai palengvins rinkimosi procesą bei taps rekomendacija, kokiam paros ar metų laikui kvepalai tinka geriausiai.

Pagrindinės kvapų grupės:

Gaivūs – Kenzo, Hermes

Pasak ekspertų, gaivius kvapus dažniausiai renkasi sportuojantys, skubantys, keliaujantys ir kitaip aktyviai laiką leidžiantys asmenys. Gaivių aromatų natas gali sudaryti citrusiniai vaisiai bei švelnių gėlių aromatai, kurie suteikia energijos, pakelia nuotaiką, o jų kompozicija neerzina visos dienos eigoje. Gaivūs kvepalai rekomenduojami dienos metui, kasdienai, ypač šiltuoju sezonu.

Vaisių – Bruno Banani, Ralph Lauren

Vaisių kvapai gali būti tiek saldūs, tiek lengvesni. Tai priklauso nuo eterinių aliejų intensyvumo, kurie naudojami kvepalų gamyboje. Pavyzdžiui, greipfruto ar apelsino natos kvepaluose šiems suteikia lengvumo, yra neįkyrūs, o mėgstantiems saldžius aromatus, patariama ieškoti kvepalų, kurių sudėtyje – braškių, aviečių ar arbūzo aromatai.

Gėlių – Juliette Has A Gun, Jimmy Choo

Gėlių kvapai – vieni populiariausių, kuriuos renkasi merginos bei moterys. Dažniausiai kvepalų aromatui sukurti naudojamos rožės, jazminai, žibuoklės, pakalnutės, hiacintai. Gėlių kvapai ypač tinka romantiškoms moterims, norinčioms pabrėžti savo unikalumą , elegantiškumą ir gerą skonį.

Rytietiški – Molinard, Paco Rabanne

Rytietiški aromatai pasižymi aštrumu ir yra intensyvesni, lyginant su gaiviais, vaisių ar gėlių kvapais. Rytietiškiems aromatams sukurti naudojami įvairūs prieskoniai kaip vanilė, cinamonas, čili ar kita pipirų rūšis, smilkalai. Rytietiški kvepalai rekomenduojami rudens-žiemos sezonu arba vakaro metui, o taip pat yra tinkami tiek moterims, tiek vyrams.

Mediena – Moschino, Jean Paul Gaultier

Medienos aromatas dažniausiai naudojamas kuriant vyriškus arba unisex kvepalus. Tokių aromatų sudėtyje galima rasti kedro, sandalmedžio ar beržo aromato natų. Medienos aromatas yra tinkamas visiems metų laikams, tai yra klasikinis kvapas, kurį vertina gerą skonį ir prabangą mėgstantys asmenys.

Muskusas – Salvador Dali, Lalique, Mancera

Kvepalų gamyboje naudojamas paslaptingasis muskusas yra vienas svarbiausių parfumerijos gaminių elementų. Jis tarsi imituoja žmogaus kūno, odos kvapą. Nors šis ingredientas yra sukuriamas dirbtinai, jo gerbėjų visame pasaulyje – apstu. Kvepalai, savo sudėtyje turintys muskuso, dvelkia švara, yra intensyvesni bei ilgiau išliekantys. Atsižvelgiant į muskuso koncentraciją kvepaluose, šie gali būti tinkami tiek dienos, tiek vakaro metui.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite