Angle down Atgal

Pagerbtas Marijampolės žydų atminimas

Rugsėjo 23-ąją, Lietuvos žydų genocido dieną, Šešupės slėnyje prie paminklo holokausto aukoms atminti, prisimintas ir pagerbtas tragiškas Marijampolės žydų likimas. Žuvusieji pagerbti tylos minute, jų atminimui tradiciškai uždegtos žvakės, padėta gėlių ir žydų papročiu simboliniai akmenėliai nužudytoms aukoms, kaip ženklas, kad niekas nepamiršta.

Renginyje prie paminklo, žyminčio masinių žudynių aukų atminimą, dalyvavo Savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis, mero pavaduotojas, Marijampolės savivaldybėje laisvės kovoms įamžinti komisijos pirmininkas Paulius Marozas, Savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono ir kitų karinių struktūrų kariai, Marijampolės žydų bendruomenės atstovai, kultūros ir paveldo specialistai bei marijampoliečiai neabejingi tragiškam žydų likimui.

Marijampolės miesto istorija glaudžiai susijusi su čia gyvenusių žydų gyvenimu ir kultūra bei Lietuvos žydų tragišku likimu. Marijampolėje, kaip ir daugelyje šalies vietų, žydų bendruomenė 1941-aisiais buvo brutaliausiu būdu sunaikinta – gražiame Šešupės slėnyje sušaudyta ir užkasta per 5 tūkstančius žydų iš Marijampolės miesto ir artimiausių apylinkių.

Prie paminklo Suvalkijos šaulių 4-osios rinktinės jaunieji šauliai žuvusiųjų atminimui mėlyna spalva dažytais lauko akmenimis išdėliojo Dovydo žvaigždę – Izraelio karaliaus Dovydo ir žydų simbolį. Trumpai liūdnus istorinius faktus susirinkusiems priminė renginio vedėjas Dovydas Stralkus ir žydų istorijos Marijampolėje tyrinėtojas Arūnas Kapsevičius. Skambėjo Marijampolės kultūros centro kamerinio ansamblio „Cantare“  atliekami muzikiniai kūriniai.

Holokausto aukų atminimas Lietuvoje rugsėjo 23-iąją minimas nuo1994 metų. Kasmet Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną Marijampolėje, kaip ir visoje Lietuvoje, prie paminklo holokausto aukoms renkasi marijampoliečiai su gėlėmis ir žvakėmis ne tik pagerbti jų tragiško atminimo, bet ir ištarti „Atmink“.  Visada atminkime tuos, iš kurių buvo atimta viskas: gyvenimas, svajonės, ateitis.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite