Angle down Atgal

Paežerių kaime – nauji suoliukai

Birželio 17 d. Parovėjos seniūnijos Paežerių kaime Biržų žydų – holokausto aukų kapo ir memorialo teritorijoje Parovėjos seniūnijos rūpesčiu pastatyti nauji suoliukai. Prie memorialo kasmet vyksta įvairūs holokausto aukoms pagerbti skirti renginiai, tad naujieji suoliukai labai reikalingi garbesnio amžiaus ar silpnesnės sveikatos renginių dalyviams.

Parovėjos seniūnė Daiva Juozaitienė informavo, kad suoliukų metalinėms konstrukcijoms pagaminti išleista apie 300 eurų. Medinės suoliukų dalys pagamintos iš pačios seniūnijos resursų, suoliukus surinko ir nudažė taip pat Parovėjos seniūnijos darbuotojai. Anot seniūnės, prieš statant suoliukus jų vieta buvo suderinta su architektūros ir paveldosaugos specialistais bei žydų organizacijos atstovais.

Naujieji suoliukai pakeitė pernai laikinai pastatytus senuosius, iš skeltų rąstų padarytus suoliukus. Parovėjos seniūnija rūpinasi paminklo teritorija ir jos prieigomis: nuolat šienauja teritoriją, tvarko aplinką, pastatė šiukšliadėžes, sutvarkė į memorialą vedantį keliuką.

Memorialas Pakamponių miškelyje žymi masinio žydų genocido aukų kapavietę. Čia palaidota 2400 žydų( iš jų 720 vyrų, 780 moterų ir 900 vaikų) ir apie 90 lietuvių bei kitų tautybių sovietinių aktyvistų. 1955 m. tragedijos vietoje buvo pastatytas antkapinis paminklas, o 2019 m. pastatytas naujas paminklas-memorialas Biržų žydams-holokausto aukoms.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite