Angle down Atgal

Pabradėje – naujas rentgeno aparatas

Rugsėjo 20 dieną Švenčionių rajono ligoninės Pabradės padalinyje vyko neeilinis renginys – oficialus naujai įrengto rentgeno kabineto atidarymas.

Pagal Rentgeno diagnostikos paslaugų kokybės gerinimo 2018-2025 metų programą iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto skirtų lėšų Švenčionių rajono savivaldybė nupirko visiškai naują, šiuolaikišką, pilnai skaitmeninį rentgeno aparatą DRGEM. Į šį renginį susirinko nemažas būrys garbingų svečių: Švenčionių rajono meras Rimantas Klipčius, mero patarėjas Erikas Demidovas, Švenčionių pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Edita Urbanienė, UAB „Medicinos įranga“ direktorius Valerij Sidorčuk, Švenčionių rajono ligoninės direktorius Antanas Lašinskas, gydymo tarybos pirmininkė Vitalija Lukšienė, slaugos administratorė Rasa Makaveckienė, gydytoja Asta Naginienė, vyr. slaugytoja Astra Belevičienė ir daugelis kitų.

Įvadinį žodį tardamas Švenčionių rajono ligoninės direktorius Antanas Lašinskas pasidžiaugė, kad pagaliau rajonas turės naują, šiuolaikišką rentgeno diagnostikos aparatą, dėkojo Švenčionių rajono savivaldybei bei įrangą sumontavusiai UAB „Medicinos įranga“ už jų indėlį ir atliktą darbą įrengiant atnaujintą kabinetą. O ypatingai dėkojo Sveikatos apsaugos ministerijai, skyrusiai lėšų senų rentgeno aparatų atnaujinimui. „Mažiau apšvitos pacientams, o gydytojams – kokybiški bei ryškūs vaizdai, kartais galintys padėti išvengti netgi magnetinio rezonanso tyrimo“ – kalbėjo Antanas Lašinskas.

Švenčionių rajono meras Rimantas Klipčius pabrėžė, kad rentgeno įrangą Pabradėje buvo būtina atnaujinti. „Anksčiau čia stovėjęs rentgeno aparatas, tikriausiai, buvo vienmetis su manimi“ – sakė meras. Dažnai Pabradės gyventojai dėl rentgeno tyrimų vykdavo į Švenčionis, Nemenčinę ar dar kitur. Susitikdamas su rajono gyventojais, meras ne kartą yra girdėjęs apie šią problemą. Taip pat rajono meras vylėsi, kad SAM nenutrauks savo iniciatyvos naujinant seną rentgeno įrangą ir gal būt po keleto metų skirs lėšų ir Švenčionyse esančiai rentgeno įrangai atnaujinti.

UAB „Medicinos įranga“ direktorius Valerij Sidorčuk padėkojo Švenčionių rajono savivaldybei už viešojo pirkimo konkurse parodytą pasitikėjimą bei būtent šio aparato pasirinkimą. Pagal gaunamų vaizdų kokybę, darbo patogumą, saugumą pacientui, šis Pietų Korėjoje pagamintas aparatas tikrai nenusileidžia kitų gamintojų siūlytiems aparatams, o jo kaina gerokai mažesnė nei garsius vardus turinčių gamintojų siūlomų aparatų. Taigi savivaldybė tikrai sutaupė įsigydama kokybišką įrangą, kuri tarnaus ir džiugins tiek darbo, tiek gaunamų vaizdų kokybe ilgus metus. „Gali tarnauti ne trumpiau, nei į pensiją išleistas senasis aparatas“ – juokavo V. Sidorčuk.

Švenčionių rajono pirminės sveikatos centro direktorė Edita Urbanienė irgi džiaugėsi nauja įranga. Švenčionių rajono sveikatos įstaigų glaudus bendradarbiavimas yra sveikatos priežiūros kokybės ir savalaikiškumo užtikrinimo pagrindas. Laiku išrašytas siuntimas, be kurio radiologai negali atlikti rentgeno diagnostinio tyrimo, laiku ir kokybiškai atliktas tyrimas bei jo rezultatų pateikimas siunčiančiam gydytojui gali padėti užbėgti ligai už akių, išvengti sunkesnių ligos formų, lėtinių ligų įsisenėjimo. „Kokybiška rentgeno diagnostika – ne vienintelė gera naujiena Pabradės gyventojams. Pabradėje turėsime naują, jauną šeimos gydytoją. Gydytoja kilusi iš Baltarusijos, baigusi rezidentūrą Lietuvoje, noriai dirbs Pabradės krašte“ – skubėjo geromis žiniomis nudžiuginti rajono gyventojus Edita Urbanienė.

Po įžanginių pasisakymų Švenčionių rajono meras Rimantas Klipčius, Švenčionių rajono ligoninės direktorius Antanas Lašinskas bei UAB „Medicinos įranga“ direktorius Valerij Sidorčuk iškilmingai perkirpo atidarymo juostelę. Virš įėjimo į rentgeno kabinetą degusi raudona įeiti draudžianti lemputė užsidegė žaliai ir visi garbingi svečiai galėjo apžiūrėti atnaujintas patalpas ir naują rentgeno aparatą. Valerij Sidorčuk trumpai papasakojo apie naujo aparato galimybes ir pademonstravo jas. Rentgeno vamzdį labai lengva valdyti, jis gali nusileisti iki pat žemės, kiek reikia, pakilti, taip pat pavažiuoti į šoną, reguliuojamas ir rentgeno stalo aukštis. Su lova atvežtų sunkios būklės pacientų net nereikia perkelti ant rentgeno stalo, pakanka pakišti rentgeno plokštę. Radiologui kompiuterio ekrane pažymėjus norimą tirti kūno vietą, programa pati nustato visus reikalingus parametrus, parodo, kaip guldyti, statyti pacientą. Tai labai palengvina darbą. Keturių parinkčių filtrai ypač sumažina apšvitą. Sistemos gaunamų vaizdų kokybę užtikrina naujausios kartos detektorių sistema. Aparatas turi įmontuotą dirbtinį intelektą. Ši funkcija ypatingai sudomino rajono merą Rimantą Klipčių, kuris paprašė papasakoti apie dirbtinį aparato intelektą plačiau. Ar technologijos taip sparčiai žengia į priekį, kad tyrimams įvertinti pakaks dirbtinio intelekto. Valerij Sidorčuk paaiškino, kad dirbtinis intelektas tik padeda radiologui diagnozuoti susirgimus lygindamas paciento nuotrauką su tūkstančiais kitų pacientų nuotraukų ir nurodo, kiek procentų panašumo yra tarp nuotraukų su tam tikromis patologijomis bei tuo palengvina radiologo darbą.

Visi susirinkusieji pasidžiaugė, kad net ir tokiu sunkiu Lietuvai laikotarpiu, esant net dviem ekstremaliosioms situacijoms – pandemijai bei emigrantų krizei – ligoninė atsinaujina ir stengiasi teikti kokybiškesnes paslaugas savo pacientams. Kartu su rentgeno aparato atnaujinimu, atsinaujino ir patalpos, modernesnis tapo registratūros kabinetas, gražėja renovuojamas Pabradės PSPC pastatas. Jaukiose patalpose su modernia įranga maloniau lankytis pacientams, ir medikams dirbti šiuo metu itin nelengvą darbą.
Švenčionių rajono ligoninės informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite