Angle down Atgal

Mokslininkai: dėl taršos mažėja vyriški pasididžiavimai

Oro tarša pavojinga ne tik gyvūnams ar aplinkai, kurioje gyvename. Pasirodo, užterštumas itin asmenišku lygmeniu gali paveikti ir žmones.

Amerikiečių epidemiologė Shanna Swan savo neseniai pasirodžiusioje knygoje „Countdown“ aprašo, kaip chemikalai, sutinkami kasdieniuose mūsų vartojamuose produktuose, pastaraisiais metais paveikė žmones. Mokslininkė pastebi, jog šiandien kūdikiai gimsta su mažesniais lyties organais, vyrams vis dažniau pasitaiko erekcijos sutrikimų, o visame pasaulyje abiejų lyčių atstovams mažėja vaisingumas.

Niujorko Icahn medicinos mokyklos aplinkos ir reprodukcinės sveikatos epidemiologė savo knygoje dėsto, jog nuo 1973 ir 2011 metų vyrų spermatozoidų skaičius smarkiai sumažėjo. Jos teigimu, oro tarša yra atsakinga ir už mažėjančius vyrų lyties organus bei nukritusius moterų ir vyrų vaisingumo lygius.

„Mūsų aplinkoje esantys chemikalai ir nesveika šiuolaikinio pasaulio gyvenimo būdo praktika trikdo žmonių hormonų balansą ir sukelia įvairaus lygio chaosą reprodukcinėse sistemose“, – įspėja Shanna Swan savo knygoje.

Kai kuriose pasaulio vietose vidutinė dvidešimt kelių metų moteris šiandien yra mažiau vaisinga negu buvo jos močiutė, sulaukusi 35-erių metų, sako ji.

Naujausi tyrimai parodė, kad chemikalai ir oro tarša metams bėgant ne tik smarkiai sumažino vyriškos sėklos kokybę, bet ir jų lyties organų dydį bei sėklidžių tūrį, praneša „Vice“.

Manoma, kad daugiausiai įtakos tam turi ftalatai – plačiai paplitę buityje ir pramonėje naudojami plastifikatoriai, kurių galima rasti ir kosmetikoje bei maisto produktuose. Mokslininkų teigimu, jie gali būti atsakingi už mažėjantį žmonių vaisingumą ir netgi gali sumažinti seksualinį potraukį priešingos lyties atstovams.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite