Angle down Atgal

Olim­pie­tis Ge­di­mi­nas Bag­do­nas: Šiau­liai pri­va­lo su­si­grą­žin­ti dvi­ra­čių mies­to var­dą

Ge­di­mi­nas Bag­do­nas – iš Šiau­lių ki­lęs olim­pie­tis dvi­ra­ti­nin­kas, Eu­ro­pos var­žy­bų pri­zi­nin­kas – šią va­sa­rą daž­nes­nis sve­čias gim­ta­ja­me mies­te. Iš na­mų uos­ta­mies­ty­je į Šiau­lius jis at­va­žiuo­ja ne tik tė­vų ar drau­gų ap­lan­ky­ti, bet ir su svar­bia mi­si­ja. Jis – šių­me­tės „Šiau­lių dvi­ra­čių die­nos“ vei­das, ju­bi­lie­ji­nių 10-ųjų var­žy­bų gar­bės dvi­ra­ti­nin­kas.

Varžybų garbės dviratininkas

„Kai gavau pasiūlymą tapti varžybų veidu, iš pradžių šiek tiek nustebau, bet labai apsidžiaugiau ir iškart sutikau: juk Šiauliai – mano gimtasis miestas, aš turiu tai padaryti. Be to, visada norėjau, bet taip ir neteko dalyvauti šiame plento važiavime“, – tik gavęs pasiūlymą, entuziastingai sutiko Gediminas.

„Šiaulių dviračių diena“ – kasmetis vasaros renginys, kuriame yra tekę dalyvauti daugeliui ar matyti šį reginį, kai gatve važiuoja šimtai dviratininkų – nuo jauno iki seno, nuo profesionalo iki mėgėjo.

Būdamas profesionalus dviratininkas ir entuziastas, G. Bagdonas palaiko ir giria Šiaulių iniciatyvą kartą per metus surengti tokias varžybas, kurios, anot jo, kartu yra ir šventė: renginys ir įspūdingas masinis reginys Šiauliams, dovanojantis gerų emocijų ir sportininkams, ir mėgėjams, ir vaikams. Tai gana rimtas mėgėjiškas sportinis renginys su priziniu fondu.

Nežinia, kaip klostysis aplinkybės, bet olimpietis Gediminas šioje jubiliejinėje šventėje planuoja dalyvauti ne vienas. Žmona Diana, odontologė, irgi mėgsta važinėti dviračiu, trimetis sūnus irgi jau važiuoja mažu dviratuku.

Vaikystė pietinio BMX trasoje

Gediminą, kaip ir daugelį kitų vaikų, 1996 m. į dviračių sportą pakvietė būsimų talentų ieškantis treneris. „Gyvenau pietiniame, šalia buvo BMX dviračių trasa, tai pradėjau nuo jų. Po to išbandžiau kalnų dviračius, su kuriais man neblogai sekėsi, turėjau vaikiškų pasiekimų, į varžybas ateidavo tėvai palaikyti. Po to plente pradėjau važinėti, vėliau perėjau į treką“, – dviratininko karjeros pradžią Šiauliuose prisimena Gediminas.

Treneris, pamatęs Gedimino potencialą, išsiuntė paauglį į Vilniuje esantį Lietuvos olimpinį sporto centrą. „Aš tuomet nė Vilniuje nebuvau buvęs, tai siaubingai liūdna buvo išvažiuoti. Bet tai buvo logiškas sprendimas, nes Šiauliuose nebebuvo sąlygų, galinčių užtikrinti profesionalų augimą. Jei būtų pasitaikęs savanaudis treneris, tai gal jam būtų buvę naudingiau mane čia pasilaikyti dėl pasiekimų. Bet man būtų buvę mažiau naudos. O sostinėje per porą metų taip patobulėjau, kad, nuvykęs į Klaipėdą, tapau profesionalu. Tai iki šiol jam dėkingas“, – su neslepiama šiluma apie pirmąjį savo trenerį Kęstutį Norvaišą sako vyras.

„Dvi­ra­čių spor­tas nors ir ma­no dar­bas, man la­biau yra ma­no ho­bis, už ku­rį dar ir mo­ka. Jei spor­tas pa­lie­ka tik dar­bas, va­di­na­si, re­zul­ta­to dau­giau ne­be­bus“, – sa­ko Ge­di­mi­nas Bag­do­nas. (Aud­ro­nio Rut­kaus­ko nuo­tr.)
„Dvi­ra­čių spor­tas nors ir ma­no dar­bas, man la­biau yra ma­no ho­bis, už ku­rį dar ir mo­ka. Jei spor­tas pa­lie­ka tik dar­bas, va­di­na­si, re­zul­ta­to dau­giau ne­be­bus“, – sa­ko Ge­di­mi­nas Bag­do­nas. (Aud­ro­nio Rut­kaus­ko nuo­tr.)

Sportas labiau hobis nei darbas

Dviračių sportu užsiimančio jau 25 metus G. Bagdono pasiekimų sąskaitoje gausybė patirčių ir laimėjimų: daugelio Europos čempionatų ir varžybų prizininkas, yra dalyvavęs dviejuose grand turuose, kai profesionalai per 21 dieną važiuoja 2 000 km.

Itin džiaugiasi jis aukščiausiu savo pasiekimu ir vadina tai vienu iš savo išsipildžiusių norų – olimpinės žaidynės. Būtent gimtuosiuose Šiauliuose jis 2012 m. laimėjo Lietuvos čempionatą, taip iškovodamas teisę dalyvauti 2012 m. olimpiadoje Londone (Didžioji Britanija). Ir dabar G. Bagdonas yra kandidatas į vyksiančias olimpines žaidynes Tokijuje (Japonija).

„Dviračių sportas nors ir mano darbas, man labiau yra mano hobis, už kurį dar ir moka, – sako Gediminas ir paaiškina: – Jei sportas lieka tik darbas, vadinasi, rezultato daugiau nebebus.“

Kad pasiseks darsyk pabūti olimpiadoje, Gediminas beveik neabejoja: jei ne kaip sportininkas šiemet, tai kaip treneris kada nors vėliau.

Dviračiai populiarėja

Sportininkas džiaugiasi, kad daugėja dviračių mėgėjų. Šiauliuose yra susibūręs didelis klubas, kurio nariai dešimtimis susirenka važiuoti regiono maršrutais. Kai važiuoja didesnis būrys, visi jaučiasi jame saugiau, nes vairuotojams iš tolo matyti. Vieno dviračio vairuotojai gali ir nepastebėti.

„Kultūra keliuose pamažu gerėja“, – sako profesionalus dviratininkas, vardydamas to požymius: dviratininkai keliuose dabar ir tinkamiau apsirengę, ir pastebimesni vairuotojams, ir apsaugas dėvi, ir vairuotojai saugesniu atstumu aplenkia.

Ilgus metus nebegyvenantis Šiauliuose, o tik čia apsilankantis Gediminas išsyk pastebi, kad daug dviračių takų dabar atnaujinta, atskirtos pėsčiųjų ir dviračių juostos šaligatviuose. Ypač patinka naujai nutiestas dviračių takas nuo Šiaulių Kuršėnų link. Visų mėgstamas ir dviračių takas Bubių link. Sportininko nuomone, gal tik reikėtų jį šiek tiek paremontuoti, nes profesionaliai treniruotis jame būtų sudėtinga, bet mėgėjiškai važinėti jis tinka.

Jubiliejų koronavirusas perstūmė į 2021-uosius

Šiaulių miesto sporto entuziastų organizuojamos plento dviračių lenktynės tradiciškai vyksta paskutinį liepos sekmadienį. 2020 m. pandemija sutrikdė varžybų ritmą, jos neįvyko. Todėl šiemet liepos 25 d. organizuojamos varžybos bus jubiliejinės – 10-osios.

Šios varžybos įtrauktos į miesto reprezentacinių renginių sąrašą. Šiemet planuojama, kad bus ypatingos. Be to, kad šių metų varžybų veidas bus garbės dviratininkas, olimpietis G. Bagdonas, Šiaulių gatvėmis išvysime 100 kilometrų važiuojant elitinius Lietuvos ir užsienio dviratininkus bei mėgėjus. Šiauliečiai ir miesto svečiai dideliu būriu draugiškai mins 7 kilometrų simbolinį lenktynių ratą. Dar du maršrutai numatyti po
56 kilometrus.

Mėgėjų grupėje startuos ir Šiaulių apskrities žydų bendruomenė. Savo tradicinę dviračių dieną, skirtą tarpukario Lietuvos olimpinės rinktinės nariams, dviratininkams šiauliečiams Isakui Anolikui ir Juozui Vilpišauskui atminti, iki šiol rengę gegužės sekmadienį, jungiasi į miesto dviračių dieną.

Pirmą kartą dalyvauti dviračių dienoje ketina ir neįgalieji.

Visiems dviračių dienos dalyviams bus galima išmėginti savo jėgas, atliekant užduotis, pratimus su dviračiais. Vaikų lauks įvairios sportinės pramogos, kurias organizuos ir ves vieni iš organizatorių – sporto centro „Dubysa“ treneriai.

Miesto centras tądien virs dviračių entuziastų miestu. „Tai bus ypatinga šventė dviratininkams. Kviečiu visus jungtis ir dalyvauti. Šiauliai privalo susigrąžinti dviračių miesto vardą“, – jubiliejinių varžybų sėkme neabejoja olimpietis G. Bagdonas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite