Angle down Atgal

Nyderlandų teisėjai: MH17 lainerį beveik neabejotinai numušė raketa

Nyderlandų teisėjai antradienį priėjo prie išvados, kad tyrimas dėl reiso MH17 lainerio katastrofos 2014 metais separatistinio karo krečiamoje Rytų Ukrainoje parodė, jog lėktuvas beveik neabejotinai buvo numuštas Rusijoje pagaminta priešlėktuvinės sistemos BUK raketa.

Bylą, kurioje trys Rusijos ir vienas Ukrainos pilietis kaltinami dėl 298 žmonių gyvybių pareikalavusios bendrovės „Malaysia Airlines“ lėktuvo katastrofos, anksčiau šią savaitę formaliai pradėjo nagrinėti įrodymus.

Atlikus analizę buvo nustatyta, kad įvykio vietoje rastos liekanos „atitinka BUK raketą, o tyrimas parodė, kad „nėra jokių kitų įmanomų išvadų“, sakė pirmininkaujantis teisėjas Hendrikas Steenhuisas (Hendrikas Stenheisas).

Teisėjai taip pat parodė vaizdo įrašą, kuriame matyti baltų dūmų kolona, kylanti į padangę iš vieno lauko netoli Pervomaiskojės Rytų Ukrainoje. Tai buvo nufilmuota maždaug tuo pat metu, kai ten nukrito laineris „Boeing 777“.

Vienas liudininkas sakė matęs raketą, „skriejusią 20 sekundžių ir sprogusią netoli lainerio kabinos“, sakė teisėjai.

Lėktuvas, skridęs iš Amsterdamo Schipholio oro uosto į Kvalą Lumpūrą, sudužo Ukrainos rytinėje dalyje, kontroliuojamoje prorusiškų separatistų.

Tarptautinė tyrėjų grupė anksčiau padarė išvadą, kad laineris buvo numuštas raketa BUK, paleista iš komplekso, atvežto iš Rusijos 53-iosios oro erdvės gynybos brigados, dislokuotos Kursko mieste. 

Kaltinamųjų advokatai ir Rusijos pareigūnai tvirtino, kad katastrofos priežastys gali būti aiškinamos ir kitaip, pavyzdžiui, kad lėktuvas buvo numušas Ukrainos vyriausybės pajėgų naikintuvo.

Visi keturi kaltinamieji laikomi svarbiomis figūromis tarp separatistų, kovojančių su Kijevu.

Pirmadienį teisėjai sakė, kad šią savaitę teismas nagrinės įrodymus, siekdamas atsakyti į tris esminius klausimus: ar lėktuvas buvo numuštas BUK raketa, iš kurios vietos buvo paleista raketa, taip pat koks buvo keturių kaltinamųjų vaidmuo per šiuos įvykius.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite