Angle down Atgal

NVSC atstovė: COVID-19 Santaros klinikose greičiausiai plinta dėl žmogiškojo faktoriaus

Koronaviruso plitimas Santaros klinikose greičiausiai yra sietinas ne su infekcijų kontrolės pažeidimais, o su „žmogiškuoju faktoriumi“, ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

„Įvertinta šita ligoninė ir praktiškai pastabų neturėjom – viskas organizuota be galo profesionaliai, personalas dirba tik komandomis, ligonių srautai yra absoliučiai atskirti, infekcijų kontrolės priemonių laikomasi aukščiausiame lygmenyje, bet...kažkas įvyko, ką aiškinasi ir vietiniai, ir mūsų specialistai“, – kalbėjo ji.

„Galėjo būti menkiausias neapsižiūrėjimas ir infekcija paplito, mano nuomonė yra tokia, nes realiai vizualių ir dokumentinių pažeidimų nėra. (...) Viena iš hipotezių – žmogiškasis faktorius vis tiek kažkada suveikia. (...) Ten yra patys sunkiausi atvejai, daugiausia ligonių visoje Lietuvoje. Medikai dirba ypatingai sunkiomis sąlygomis“, – pridūrė NVSC atstovė.

Per praėjusią parą nustačius dar tris Santaros klinikų darbuotojų užsikrėtimus koronavirusu, bendras skaičius šiuo metu ligoninėje siekia 21 – infekcine liga susirgo 18 medikų ir trys pacientai. Visi šie pacientai mirė.

Taip pat nustatyti devyni atvejai, susiję su šiuo židiniu, tačiau išplitę už ligoninės ribų.

Iš viso Lietuvoje, ketvirtadienio duomenimis, patvirtinti 1656 užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Infekcine liga tebeserga 387 užsikrėtusieji, pasveiko 1193.

Nuo COVID-19 mirė 68 asmenys, dar aštuoni susirgusieji mirė dėl kitų priežasčių.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite