Angle down Atgal

Nusikaltimas, lyginamas su Matuko tragedija: mirė kelias savaites motinos sugyventinio muštas ir kankintas trimetis

Prieš keletą metų visą Lietuvą sukrėtė siaubingas nusikaltimas: 4 metų berniukas Matas buvo žiauriai nužudytas savo motinos sugyventinio ir jos pačios. Gedimino Kontenio ir Monikos Kaziukaitytės vardai mirgėjo žiniasklaidoje, o protu nesuvokiamas sugyventinių poelgis taip supurtė visuomenę, kad net privertė keisti šalies įstatymus, uždraudžiant bet kokios formos smurtą auklėjant vaikus.

Labai panaši tragedija 2018-aisiais įvyko ir Jungtinėje Karalystėje. Monstrų pora žiauriai kankino trimetį berniuką, kuris mirė nuo patirtų sužalojimų. Porelė vis dar mina teismų slenksčius, tačiau jau greitai jiems turėtų būti paskelbtas galutinis nuosprendis.

Trimetis Kemarni Watson Darby mirė nuo vidinio kraujavimo, po to, kai vaiką žiauriai sumušė jo motinos sugyventinis Nathaniel Pope. Mažamečiui šonkauliai buvo lūžę daugiau nei 20-yje vietų. Berniukas muštas ir kelias savaites kankintas bute Vest Bromiče, kur smurtautojas gyveno kartu su vaiko motina Alicia Watson. 32 metų N. Pope, kuris jau yra turėjęs reikalų su teisėsauga dėl prekybos narkotikais, Birmingamo teismo prisiekusieji vienbalsiai pripažino kaltu, kai išgirdo, kad ant vaiko kūno ekspertai aptiko net 34 išorinius sužalojimus.
30-metė berniuko motina buvo išteisinta dėl savo sūnaus nužudymo, tačiau pripažinta kalta dėl to, kad matydama smurtą prieš vaiką nedarė nieko, jog užkirstų tam kelią.

Sugyventiniai kaltino vienas kitą per visą teismo procesą, tačiau buvo nustatyta, kad jie yra „nusikaltimo partneriai“. Moteris net ir po savo vaiko nužudymo neišsiskyrė ir toliau palaikė santykius su vyru, kurio rankos suteptos jos sūnaus krauju.

Teismo metu moteris bandė įrodinėti, kad prieš vaiką galėjo būti smurtaujama nebent tada, kai jos nebuvo namie, tvirtino neįsivaizduojanti, kaip jam buvo sulaužyti šonkauliai.

Tyrėjams paklausus, iš kur ant vaiko kūnelio tuomet atsirado 34 sužalojimai, ji pasakė: „Aš jų nepadariau, aš jų nemačiau. Mylėjau savo vaiką ir juo rūpinausi trejus metus.“ Tačiau kaltintojų moteris neįtikino. Teisėsaugos pareigūnai neabejoja, kad smurtas prieš trimetį buvo tyčinis, sistemingas, truko ilgą laiką, siekiant sukelti mažamečiui skausmą ir jį kankinti. Galutinės bausmės sugyventiniams turėtų būti paskirtos artimiausiame teismo posėdyje.
 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite