Angle down Atgal

Nuplikę šuneliai paskiepyti veterinaro. Kas prisiims atsakomybę?

Visuomenei toliau viešinant šokiruojančius atvejus iš nelegalių šunų veislynų iškyla dar viena spręstina problema: veterinaro atsakomybė. Kyla būtinybė griežtinti Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymą, nes jame nenumatyta atsakomybė asmenims, taigi ir veterinarams, jeigu jiems yra žinoma apie sužeistus, sergančius, bešeimininkius, neprižiūrimus gyvūnus, laikomus nelegaliuose veislynuose.

Į Seimo Kaimo reikalų komiteto narę Rasą Petrauskienę kreipėsi Mažeikių rajono savivaldybės vicemerė Lina Rimkienė, kuri pranešė apie naują atvejį Mažeikių rajone. Vicemerė kartu su savivaldybės specialistais ir visuomenininkais, reaguodami į pranešimą, skubiai nuvyko nelegalų veislyną Viekšniuose. Ten buvo paimta 30 mažų veislių šunų, laikytų pasibaisėtinose sąlygose. Patikrinus augintinių dokumentus paaiškėjo, kad jie buvo vakcinuoti vos prieš dvi savaites  rugpjūčio 26 d. Šeimininkė taip pat tikino, kad veterinaras buvo atvykęs į vietą.

„Galimas specialistų abejingumas toliau leidžia vešėti nusikalstamam elgesiui prieš gyvūnus. Tai blogas pavyzdys visuomenei. Veterinarai, vakcinuodami gyvūnus, galėtų būti kontroliuojančios sistemos dalimi, pranešėjais apie žiauraus elgesio su gyvūnais atvejus“, pažymėjo R. Petrauskienė.

„Labai tikėjomės, kad pranešimas bus melagingas ir to, ką pamatėme, mūsų rajone nėra. Taip pat akivaizdu, kad tai ne tik nelegalių veisėjų atsakomybė, tačiau ir viso institucijų rato. Jame dalyvauja veterinarai bei inspekcinės veterinarijos tarnybos. Todėl atsakomybe turi dalytis visi žinoję apie nelegalią veisyklą ir šunų būklę joje“, teigė vicemerė L. Rimkienė.

Nustatyta ne tik šunims netinkamos sąlygos, bet ir dokumentuose įrašytų veislių neatitikimas. Visi šunys, įtariama, kergiami tarpusavyje, nesilaikant nei giminystės, nei veislės ribojimų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite