Angle down Atgal

Nuotekų įrenginio pasirinkimas

Nuotekų valymas namuose

Nuotekos, tekančios iš privačių namų kanalizacijos (nuotakyno) vamzdžių, yra neatsiejama kiekvieno nuosavo namo dalis ir tai neturėtų sudaryti nepalankios sanitarinės ir epidemiologinės situacijos privataus namo teritorijoje.

Šiandien yra daug nuotekų valymo įrenginių, kuriais galima saugiai perdirbti nuotekas. Norint nuspręsti, kokią nuotekų valymo sistemą pasirinkti, būtina žinoti, kokių yra sistemų tipų, kaip jos veikia ir į kokius parametrus atsižvelgti renkantis.

Reikalavimai nuotekų valymo įrenginiams

Kad ir kokia nuotekų valymo įranga būtų pasirinkta, ji turi būti:

patikima;

ekonomiška;

kompaktiška, kad galėtų atlikti visas pagrindines funkcijas ir neužimti daug vietos;

eksploatuojama besilaikanti galiojančių taisyklių;

reikalaujanti minimalios priežiūros;

veikianti nepaisant oro ir temperatūros sąlygų;

tarnaujanti ilgą laiką.

Nuotekų valymo įrenginiai turi būti montuojami parenkant įrangą, kurios techninės charakteristikos būtų optimalios konkrečiam privačiam gyvenamajam namui.sako „Biotechnologijos grupės” vadovas Julius Mažeika.

Buitinių nuotekų valymas

Paprastai daugelyje priemiestinių gyvenviečių nėra centralizuotų buitinių nuotekų surinkimo ir tvarkymo sistemų. Privačiuose namuose dažnai būna įrengtos vietinės valymos sistemos. 

Vienas iš puikiausiai veikiančių nuotekų valymo įrenginių - BioTornado, atitinkantis visus aukščiau minėtus kriterijus, todėl nekels Jums jokių rūpesčių!

Įrengiant nuotekų valymo įrangą privačiame name, galimi šie variantai:

1.  Įrengiamas rezervuaras, iš kurio nuotekos periodiškai išvežamos nuotekų transportu.

2. Biologinių nuotekų valymo įrenginių naudojimas namų ūkiuose, leidžia maksimaliai išvalyti nuotekas – net 98 %! O BioTornado įrenginiais išvalytą techninį vandenį vėliau galite panaudoti daržo ar vejos laistymui.

3. Biologinių nuotekų valymo įrenginių su anaerobinėmis bakterijomis, kurios dauginasi aplinkoje be deguonies, naudojimas. Bioanglies septikams pagerinti reikia periodiškai tiekti dirbtinai išaugintus mikroorganizmus.

Nuotekų valymo būdą gali pasirinkti pats sodybos ar namo savininkai. Tačiau, prieš renkantis valymo sistemą, svarbu atsižvelgti į įvairius parametrus, kad pasirinktumėte teisingai ir užtikrintumėte itin veiksmingą nuotekų valymą, todėl įranga turi būti sertifikuota ir turėti eksploatacinių savybių deklaraciją.

Prieš nusprendžiant, kurį variantą pasirinkti, reikia atsižvelgti į šiuos parametrus:                            

 • gyventojų skaičių (pagal nuotekų valymo reglamentą, mažiausias įrenginys pagamintas ne mažiau, kaip 6-iems asmenims);
 • ar netoliese yra atvirų vandens telkinių;
 • kokiu atstumu nuo kitų pastatų yra sklypas;
 • kaip giliai yra gruntinis vanduo;
 • kokius reikalavimus nustato reguliavimo ir priežiūros institucijos;
 • ar galima reguliariai iškviesti nuotekų išvežimo sunkvežimį;
 • kiek pinigų privatus būsto savininkas yra pasirengęs skirti nuotekų valymo įrenginiui įrengti;
 • įrenginį montuoti taip, kad ateityje jis netrukdytų, jam paskirta vieta nekeltų problemų, pavyzdžiui, pjauti pievą, žaisti vaikams ar įvažiuoti į kiemą automobiliu.
 • Visi pirmiau išvardyti veiksniai yra griežtai individualūs - kiekvienam žmogui valymo sistema bus skirtinga, tačiau mažiausiai rūpesčių kelia biologiniai nuotekų valymo įrenginiai.

Koks geriausias pasirinkimas?

„BioTechnologijos” grupės interneto svetainėse https://biotornado.lt arba https://valymoirenginiai.lt/ galite išsirinkti įvairiems poreikiams pritaikytus nuotekų valymo įrenginius.

Aukščiausius standartus atitinkantis BioTornado:

 • Vienintelis Lietuvoje turintis 8 kameras - jų dėka įrenginys yra našesnis, taupesnis (sumažina sunaudojamus elektros kaštus) bei smarkiai viršijantis ES reikalavimus išvalytų nuotekų kokybei;
 • Kompaktiškesnė forma - montavimas bus lengvesnis, todėl įrenginio vertė projekto kontekste - efektyvi investicija, ji atsipirks jau netolimoje ateityje;
 • Geros nuotekų valymo įrenginių kainos;
 • Pažymėtas CE ženklinimu - atitinkantis griežtus ES saugos, sveikatos ir aplinkos apsaugos reikalavimus, tinkamas griežčiausiai reguliuojamoms Skandinavijos rinkoms;
 • Kokybė ir ilgaamžiškumas;
 • Nuotekų išvalymas - net iki 98%. Patikrinta, sertifikuota;
 • Tylus ir neskleidžiantis garsų bei nepageidaujamų kvapų;
 • Veikimas - bet kuriuo metų laiku, bet kokiomis oro sąlygomis!

BioTornado - laiką ir reikalavimus lenkianti technologija! 

 

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite