Angle down Atgal

Nuoširdaus ir kilnaus kraštiečio dėka atgims Molėtų bažnyčia

Molėtų savivaldybė sveikina ir džiaugiasi sutartimi, kurią dėl Molėtų bažnyčios tvarkymo pasirašė per 1,4 mln. € šiems darbams skiriantis mecenatas, „Teltonikos" įmonių grupės vadovas Arvydas Paukštys, Molėtų parapijos klebonas monsinjoras Kęstutis Kazlauskas ir rangovas, UAB „Archis" direktorius Jonas Urbonas.

Sutartyje numatyta pakeisti didžiausios Molėtų miesto kultūros paveldo vertybės - Molėtų Šv. Petro ir Povilo bažnyčios - stogą, perstatyti bokštus, visiškai renovuoti bažnyčios fasadą, atlikti kitus darbus, numatytus bažnyčios ir šventoriaus tvarkybos projekte, kurį parengė restauravimo ir projektavimo bendrovė „Monresta".

„Džiugu, kad mūsų kraštietis, pirmasis nacionalinis mecenatas Arvydas Paukštys skiria tiek dėmesio savo gimto krašto žmonėms - ir investuodamas į „Teltonikos" centrą Molėtuose, kurdamas naujas darbo vietas molėtiškiams aukštų technologijų įmonėje, ir kartu rūpindamasis mūsų krašto dvasinės srities, istorinio ir kultūros paveldo dalykais. Savivaldybė pagal išgales remia rajone esančias religines bendruomenes, turime specialią programą ir kasmet skiriame lėšų, taip pat kultūros paveldo vertybėms tvarkyti lėšų skiria ir valstybė, bet tokia mecenato dovana pranoksta mūsų kelerių metų investicijas. Ji leidžia įgyvendinti sumanymus, kurie galbūt dar ilgai būtų likę gražia svajone, už tai esame labai dėkingi", - sakė sutarties dalyvius pasveikinęs Molėtų meras Saulius Jauneika.

Molėtų bažnyčios bokštus perstatyti ir atnaujinti visą pastatą planuojama per metus.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite