Angle down Atgal

Nuo 2022-ųjų – pa­ski­ria­mas kom­pen­suo­ja­ma­sis vais­tas ne­bū­ti­nai bus pi­giau­sias

Nuo 2022-ųjų sau­sio kei­sis kom­pen­suo­ja­mų­jų vais­tų iš­da­vi­mo rei­ka­la­vi­mai – Sei­mas lei­do pir­mą­kart rink­tis ne tik pi­giau­sią, kaip rei­ka­lau­ja­ma da­bar, bet ir ki­tą vais­tą, su­mo­kant tik pri­klau­san­čią prie­mo­ką.

Už tokias Farmacijos įstatymo pataisas dėl naujos pacientų kompensuojamų vaistų priemokų skaičiavimo tvarkos ketvirtadienį balsavo 68 Seimo nariai, o šeši susilaikė.

Lietuvos regionų frakcijos narys Petras Gražulis prognozavo, kad vaistinės nebesistengs turėti pigiausių vaistų.

„Atsiranda vaistininkams terpė manipuliuoti ir siūlyti įsigyti vaistus su kuo didesne priemoka“, – pridūrė „darbietė“ Ieva Kačinskaitė-Urbonienė.

Pacientui pirmą kartą arba po 12 mėnesių pakartotinai paskyrus vaistą, jis galės rinktis ne tik pigiausią kompensuojamąjį vaistą, bet ir kitą, įrašytą į Kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyną.

Kainynas bus keičiamas nuo sausio ir nuo liepos – tik du kartus per metus, o ne keturis, kaip buvo iki šiol.

Be to, nuo šių metų liepos įsigalios nauja tvarka, kaip iš Kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyno vaistai būtų išbraukiami. Tai galės būti aštuoniais atvejais: kai panaikintas jų registracijos pažymėjimas, tiekimas rinkai nebeatitinka nustatytų reikalavimų, nustoja galioti leidimas laikinai tiekti pakuotėmis užsienio kalba, bendrinis pavadinimas išbraukiamas iš Ligų ir kompensuojamųjų vaistinių preparatų joms gydyti sąrašo ar Kompensuojamųjų vaistinių preparatų sąrašo.

Iš Kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyno bus šalinami ir tie vaistai, kurių tiekimas sutriks arba vaistai uždraudžiami tiekti ar iš rinkos atšaukiami.

Dabar kompensuojamuosius vaistus nemokamai gauna 75 metų ir vyresni mažas pajamas gaunantys pensininkai ir neįgalieji – jiems priemokas kompensuoja valstybė.

BNS informacija

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite