Angle down Atgal

Deginimosi sezono pradžia: patarimai, kaip sumažinti odos perštėjimą

Jei turite blyškią odą arba daug laiko praleidžiate saulėje, rizikuojate nudegti. Tai, kaip prižiūrite nudegusią odą, gali nulemti jos gyjimo greitį. Stebuklingų vaistų nuo nudegimo saulėje nėra, bet yra būdų, kaip sumažinti skausmą ir diskomfortą.

Vėsus dušas ar vonia

Vėsus vanduo padės sumažinti saulėje nudegusios odos skausmą. Po maudynių švelniai nusausinkite save rankšluosčiu, bet palikite šiek tiek vandens ant odos.

Drėkinamieji kremai, losjonai, geliai

Naudokite drėkinamąjį kremą, losjoną ar gelį, kuriame yra alavijo arba sojos. Jei tam tikra nudegusios odos vietą kelia didesnį diskomfortą, išmėginkite hidrokortizono kremą.

Kremas nuo saulės

Apsaugokite nudegusią odą nuo tolesnio saulės poveikio. Kol oda gyja, saugokitės saulės spindulių – ultravioletiniai spinduliai gali dar labiau pakenkti. Drėkiklis padės nuraminti odą, o lupimasis ir pleiskanojimas bus mažiau pastebimas.

Skausmą malšinantys vaistai

Nereceptiniai skausmą malšinantys vaistai gali tapti tikru išsigelbėjimu, kai nudegusios odos skausmas nepakeliamas. Ibuprofenas ir aspirinas gali sumažinti odos patinimą, paraudimą ir diskomfortą. Skausmą malšinantys geliai suteiks malonų vėsumo jausmą.

Gerkite daugiau vandens

Nudegimas saulėje pašalina drėgmę nuo jūsų odos. Bent dvi dienas po nudegimo vartokite daugiau skysčių. Jie ir elektrolitų gėrimas padės atkurti jūsų odą ir išvengti dehidratacijos.

Nelieskite pūslelių

Jei po deginimosi saulėje ant odos atsirado pūslelių, jų nelieskite ir leiskite užgyti pačioms. Jokiu būdu pūslelių nespauskite – jos padeda odai gyti ir apsaugo nuo infekcijos. Pūslelei plyšus pačiai ją nuplaukite muilu ir vandeniu, patepkite antibiotikų tepalu.

Vėsinkite odą

Šalto kompreso uždėjimas ant odos gali padėti pašalinti perteklinę šilumą iš odos ir sumažinti uždegimą. 10–15 min. apsigobkite vandenyje sudrėkintu rankšluosčiu. Odą vėsinkite kelis kartus per dieną.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite