Angle down Atgal

Nubausta žmona, melagingai įskundusį vyrą apie nebūtą nusikaltimą

Utenos apylinkės teismas vasario 19-ąją priėmė teismo baudžiamąjį įsakymą, kuriuo Anykščių rajono gyventoją S. P. pripažino kalta padarius nusikalstamas veikas, numatytas Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau – BK) 235 straipsnio 3 dalyje, BK 236 straipsnio 1 dalyje, ir paskyrė S. P. subendrintą galutinę bausmę – laisvės apribojimą 4 mėnesiams, įpareigojant būti namuose nuo 22 valandos vakaro iki 6 valandos ryto, išskyrus jeigu tai susiję su darbu ar mokymusi.

Anykščių rajono gyventoja, būdama iš anksto įspėta dėl baudžiamosios atsakomybės už melagingą įskundimą ar pranešimą, policijos įstaigai, turinčiai teisę pradėti ir atlikti ikiteisminį tyrimą, melagingai pranešė ir davė parodymus apie žinomai nebūtą sunkų nusikaltimą. Moteris nurodė, kad kartu gyvenantis sutuoktinis trejus metus ją žagina ir seksualiai prievartauja, o paskutinįjį kartą matė jų mažametis vaikas.

Sutuoktinio atžvilgiu buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas bei įteiktas pranešimas apie įtarimą pagal BK 149 straipsnio 1 dalį, t. y. dėl išžaginimo.

Ikiteisminio tyrimo metu moteris nurodė, kad melagingai įskundė savo vyrą ir davė melagingus parodymus, nes vyras nusprendė su ja išsiskirti. Tai padarė vedina pykčio ir keršto. Paneigė nurodytas aplinkybes, kad neva vyras prieš jos valią verčia su juo lytiškai santykiauti bei oraliniu būdu seksualiai prievartauja. Paneigė aplinkybes, kad tai galėjo matyti jų mažametis vaikas.

Baudžiamoji byla išnagrinėta supaprastinto proceso tvarka. Teismas, skirdamas bausmę atsižvelgė į kaltinamosios asmenybę (anksčiau neteista, administracine tvarka nebausta), nusikalstamų veikų pavojingumą, atsakomybę lengvinančių ir sunkinančių aplinkybių santykį, į tai, kad kaltinamoji prisipažino padariusi nusikalstamas veikas ir nuoširdžiai gailėjosi.

Teismo baudžiamasis įsakymas nėra įsiteisėjęs.

Informaciją parengė Utenos apylinkės teismo teisėjo padėjėja (atstovė ryšiams su žiniasklaida ir visuomene) Rūta Miškinytė-Lančickienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite