Angle down Atgal

Norvegijos premjeras: sudužus JAV kariniam lėktuvui žuvo 4 įgulos nariai

Norvegijos premjeras Jonas Gahras Store (Jonas Gahras Stiorė) šeštadienį paskelbė, kad šalies šiaurėje sudužus NATO pratybose dalyvavusiam JAV jūrų pėstininkų lėktuvui žuvo visi keturi jo įgulos nariai – amerikiečių kariai.

Šią informaciją patvirtino ir Norvegijos armija.

Keturių asmenų įgula dalyvavo karinėse pratybose „Cold Response“. Iš viso jose dalyvauja 30 tūkst. žmonių iš NATO ir jos partnerių.

Penktadienį 18 val. 26 min. (19 val. 26 min. Lietuvos laiku) pranešta apie amerikiečių lėktuvo „Osprey“ dingimą į pietus nuo Budės Norvegijos šiaurėje, sakoma regiono gelbėjimo tarnybų (HRS) pranešime. Jame nurodoma, kad oro sąlygos tuo metu buvo prastos.

Šeštadienį 1 val. 30 min. (2 val. 30 min. Lietuvos laiku) „policija atvyko į įvykio vietą... ir dabar patvirtina, kad keturių žmonių įgula žuvo“, sakoma policijos pranešime.

JAV jūrų pėstininkų korpusas anksčiau patvirtino „nelaimingą atsitikimą“ su „MV-22B Osprey“ ir nurodė, kad paieškos ir gelbėjimo operacijai vadovauja Norvegijos civiliniai pareigūnai.

Pratybų „Cold Response 2022“, planuotų dar prieš Rusijos invaziją į Ukrainą, tikslas yra išbandyti, kaip Norvegija savo teritorijoje priimtų sąjungininkų pastiprinimą pagal NATO chartijos 5-ąjį straipsnį, reikalaujantį, kad šalys narės ateitų į pagalbą užpultai narei.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite