Angle down Atgal

Norvegiją apstulbino naktinį dangų nušvietęs meteoras (vaizdo įrašas)

Norvegijos gyventojų žadą atėmė ryškus meteoras, nušvietęs šalies pietryčių naktinį dangų.

Įvykį užfiksavusiuose kadruose matomas sekmadienį virš Norvegijos įvykęs galingas šviesos blykstelėjimas, po kurio, liudininkų teigimu, sekė garsus sprogimas, praneša BBC.

Norvegijos policija pranešė sulaukusi gausybės skambučių, tačiau apie sužalotus asmenis ar fiksuotus nuostolius pranešimų nebuvo gauta.

Ekspertų komanda šiuo metu intensyviai „medžioja“ šį meteoritą, kuris, jų manymu, nusileido miške netoli sostinės Oslo.

Meteoras yra kosminė uoliena, kuri ryškiai dega dideliu greičiu įskriejusi į Žemės atmosferą. Meteoritu ji tampa jeigu jai pavyksta išgyventi susidūrimą su žeme.

Norvegijos meteorų tinklas skelbia, kad sekmadieninis ugnies kamuolys, po to kai jis pasirodė apie  01:00 val. vietos laiku, buvo matomas mažiausiai penkias sekundes.

Skriedamas maždaug 16,3km/s greičiu, meteoras buvo matomas virš didelės pietų Skandinavijos dalies, teigia tinklas.

Norvegijos astronomas Vegard Rekaa kalbėdamas su BBC pasakojo, kad pasirodžius meteorui jo žmona dar nemiegojo. Ji galėjo girdėti „virpantį orą“ ir sprogimą po to, kurį ji palaikė kažkuo sunkiu, nukritusiu greta jų namo.

Pats V. Rekaa pasakojo atsibudęs ir išvydęs „fantastišką“ meteoro vaizdo įrašą, kuris „buvo kažkas labai retai matomo“ tiek Norvegijoje, tiek bet kur kitur pasaulyje.

Į incidento vietą, kur įtariama, kad nukrito meteoras, buvo išsiųsta ekspertų komanda, teigė astronomas.

Pirminis tyrimas rodo, kad kosminė uoliena ant žemės galėjo nukristi miškingoje vietovėje, vadinamoje Finnemarka, už maždaug 60 km. į vakarus nuo Oslo.

Viena stovyklautojų grupė pranešė apie „didelį sprogimą tiesiai jiems virš galvų“, sakė Rekaa.

Stovyklautoja papasakojo iš labai arti mačiusi ugnies kamuolį danguje, tačiau pamaniusi, kad taip draugai šaiposi iš jos.

Remiantis meteoro analize manoma, kad jo svoris galėjo siekti mažiausiai 10 kg.

Nors ir neįspūdingai didelis, šis meteoras yra išskirtinis dėl to, kad tiek daug žmonių jį arba matė, arba girdėjo, teigė Rekaa.

Jo kolega iš Norvegijos meteorų tinklo Morten Bilet tapo vienu iš šių liudininkų.

„Reuters“ naujienų agentūrai jis pasakojo, kad meteoras greičiausiai susidūrė su mūsų saulės sistemos asteroidų juosta, jam keliaujant pro Marsą ir Jupiterį.

Bilet šį įvykį apibūdino kaip „gąsdinantį“, bet ne kaip „pavojingą“.

Tokie meteorų smūgiai yra reti, tačiau vienas jų, 2013 metais nukritęs Rusijos Uralo kalnuose, pridarė plataus masto nuostolių ir sužalojo mažiausiai 1600 žmonių.

Gismeteo.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite