Angle down Atgal

Nikaragva leido šalyje dislokuoti Rusijos karius, lėktuvus ir laivus

Nikaragvos prezidento Danielio Ortegos vyriausybė leido šalyje dislokuoti Rusijos karius, lėktuvus ir laivus mokymo, teisėsaugos ar reagavimo į ekstremalias situacijas tikslais.

Šią savaitę paskelbtame dekrete, kurį ketvirtadienį patvirtino Rusija, Nikaragvos lyderis leido Rusijos kariams vykdyti teisėsaugos funkcijas, „humanitarinės pagalbos, gelbėjimo ir paieškos misijas ekstremalių situacijų ar stichinių nelaimių atvejais“.

Šalies vyriausybė taip pat leido atvykti nedideliems Rusijos karių kontingentams „keistis patirtimi ir mokytis“.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova šalies naujienų portalui „Sputnik“ sakė, kad ši priemonė yra įprasta.

„Kalbame apie įprastą – du kartus per metus – Nikaragvos įstatymo dėl laikino užsienio karinio personalo įsileidimo į šalies teritoriją, kad būtų plėtojamas bendradarbiavimas įvairiose srityse, įskaitant humanitarinę pagalbą, reagavimą į ekstremalias situacijas bei kovą su organizuotu nusikalstamumu ir prekyba narkotikais, taikymą“, – M. Zacharova.

Ji pažymėjo, kad šiuo įstatymu taip pat leidžiama tokiems tikslams pasitelkti Jungtinių Amerikos Valstijų, Meksikos ir kitų Centrinės Amerikos šalių karius.

D. Ortega yra ištikimas Rusijos sąjungininkas nuo tada, kai vadovavo 1979 metų revoliucijai, per kurią buvo nuverstas diktatorius Anastasio Somoza (Anastasijus Somosa). 

Nikaragvos prezidento vyriausybė pernai prieš jo perrinkimą ketvirtajai kadencijai iš eilės suėmė dešimtis politinės opozicijos lyderių, įskaitant daugumą galimų kandidatų į prezidentus. Taip pat ji uždarė dešimtis nevyriausybinių grupių, kurias kaltina dirbant užsienio interesų labui.

Be kita ko, dešimtys tūkstančių nikaragviečių buvo privesti palikti šalį ir gyventi tremtyje.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite