Angle down Atgal

Nika Piperita pristatys naują lietuvišką romaną su dzūkuojančiais veikėjais

„Slapčiomis norėjau skaitytojus paniurkdyti šlapiuose vaikystės dirvonuose, kad būtų smagu iki ašarų, todėl, nors mano Margarita gyvena dabartyje, tačiau mintimis, sapnais, jausenomis sugrįždama į vaikystę ieško atsakymų, kodėl aplink ją esantis pasaulis toks, o ne kitoks“, – pasakoja iš Alytaus kilusi rašytoja, pasivadinusi slapukišku pseudonimu Nika Piperita.

Kyla klausimas, kas yra Nika Piperita ir jos romano veikėja Margarita? Tuomet verta sudėti visus taškus ant „i“ ir sudalyvauti literatūros, muzikos ir pašnekesių prisotintame renginyje Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje (Seirijų g. 2). Čia gegužės 19 d. 17 val. vyks susitikimas su rašytoja Nika Piperita ir jos debiutinio romano „Gervė smėlynuose“ aptarimas. Knygos autorę į susitikimą atlydės leidyklos „Slinktys“ vadovas, poetas Juozas Žitkauskas.

Knyga „Gervė smėlynuose“ ne vienadienis romanas, tai – jautrus, nuoširdus, vietomis graudus kūrinys, kuris skaitytoją patraukia savo lėtu, tačiau abejingumo nepaliekančiu kalbėjimu.
„Šiame romane esama visiško nuogumo, tokio pliko kaip nukastos pakriūtės žvyras, bet jis santūrus, netgi vietomis lyg aptrauktas velėna. Taip yra tikriausiai todėl, kad sužeisti romano personažai gėdijasi patiriamo vidinio vienišumo ir vaikiškai slapstosi, kitaip tariant, neišmano šiuolaikiškos stilingos laikysenos, nemoka puikuotis savimi. Pasiekę emocinius pikus jie prabyla tarmiškai, dzūkuoja“, – atvirauja autorė.

Maloniai kviečiame dalyvauti – panirti į savo krašto slėpinius – gamtą, žmones, įvykius – viską, kuo kvėpuoja Nikos Piperitos romano turinys.

Alytaus J. Kunčino viešoisos bibliotekos informacija
 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite