Angle down Atgal

Netruks atgimti Kadagių slėnio pažintinis takas

Arlaviškių botaninis draustinis yra Europos mastu saugomo ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorija. Vietovė pasižymi ne tik įspūdingu kraštovaizdžiu, bet ir retų augalų buveinėmis. O šios vietovės išskirtinis akcentas – Kadagių slėnis, viena lankomiausių Kauno rajono vietų. 2010 metais čia įrengtas pažintinis takas kasmet sulaukdavo tūkstančių lankytojų, o 2016-aisiais buvo išrinktas patraukliausiu Lietuvoje.

Vienuolika metų lankytojams tarnavęs medinis Arlaviškių botaninio draustinio pažintinis takas dėl laiko ir drėgmės sueižėjo, tačiau netrukus bus atnaujintas.

Šis pažintinis takas yra Kauno marių regioninio parko teritorijoje, todėl šių metų birželio pradžioje Kauno rajono meras Valerijus Makūnas kreipėsi į Vyriausybę, kviesdamas suinteresuotas institucijas suvienyti pastangas šiam lankytojų pamėgtam objektui atnaujinti. Lapkritį partnerystės sutartį pasirašė Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba, Kauno marių regioninio parko administracija ir Kauno rajono savivaldybė, primena ELTA.

Darbai bus finansuojami Europos Sąjungos, valstybės bei Kauno rajono savivaldybės lėšomis ir kainuos maždaug 310 tūkst. eurų. Savivaldybė išasfaltavo tako prieigose esančią automobilių stovėjimo aikštelę ir dar prisidės 50 tūkst. eurų.

Projekto įgyvendinimą administruoja ir už rangos darbus atsakinga Kauno marių regioninio parko direkcija. Ji prieš keletą metų, itin pablogėjus tako būklei, mėgino jį remontuoti dalimis, tačiau neužteko lėšų. Kadangi dėl tako avarinės būklės lankytis Kadagių slėnyje tapo nesaugu, šių metų birželį buvo nuspręsta taką uždaryti.

Kauno marių regioninio parko direktorė Nijolė Eidukaitienė sakė, kad pasirengimas darbams ir remontas užtruks keletą mėnesių. Naujojo tako poliai bei sijos bus jau metalinės, tik danga – ąžuolinė.

Lankytojai, norintys pasigrožėti įspūdingu Kadagių slėniu, turėtų palaukti pažintinio tako tvarkymo darbų pabaigtuvių, kurios planuojamos kitąmet, pabrėžiama Kauno rajono savivaldybės pranešime.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite