Angle down Atgal

Net ir politiškai jautrūs sprendimai negali pakeisti mūsų susitelkimo dirbti Lazdijų kraštui

Gerbiami Lazdijų rajono gyventojai,

po visą mėnesį vykusios Lazdijų rajono mero pavaduotojo Audriaus Klėjaus prašymo atleisti (vėliau – neatleisti) iš užimamų pareigų istorijos jaučiu pareigą į jus kreiptis ir išsakyti poziciją dėl tolimesnio Lazdijų rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) darbo ir savo principinių vertybių – sąžiningumo, konstruktyvumo ir bendradarbiavimo, kuriomis vadovaujuosi ir toliau vadovausiuosi.

Mero pavaduotojo A. Klėjaus prašymo atleisti iš darbo istorijos kulminacija įvyko praėjusį penktadienį. Tarybos posėdyje balsų dauguma mero pavaduotojo prašymas buvo patenkintas. Visa ši istorija – tai nebuvo paprastas noras atsistatydinti, tai buvo gana paini, daug energijos ir laiko pareikalavusi situacija. Komplikuotas A. Klėjaus prašymų pateikimas ir atsiėmimas, taip pat jo besikeičianti pozicija, viešos deklaracijos, bandymas daryti įtaką ir spaudimą natūraliai sulaukė dėmesio ir sukėlė diskusijų dėl teisinio ir politinio vertinimo.

Priminsiu, kad A. Klėjus prašymą atleisti jį iš užimamų pareigų pateikė prieš mėnesį, po to, kai paaiškėjo jo ir kitų Lazdijų sporto centro lankytojų galimi pažeidimai karantino metu. Taip pat pažymėsiu ir tai, kad tiek aš, tiek kiti savivaldybės vadovai bei koalicijoje dirbantys Tarybos nariai A. Klėjaus teikti prašymo būti atleistam iš užimamų pareigų neraginome, priešingai, net ir pateikus jį kvietėme gerai pagalvoti ir, jei yra noro ir galimybių dirbti Lazdijų kraštui, jį atsiimti. Paskutinis raginimas atsiimti prašymą būti atleistam iš užimamų pareigų A. Klėjui visų koalicijoje esančių Tarybos narių buvo išsakytas trečiadienį (gegužės 26 d. vakare vykusio pasitarimo metu). Neabejoju, kad A. Klėjus, pats ne vienus metus dirbęs savivaldybės administracijos direktoriumi ir Tarybos nariu, puikiai žino Tarybos veiklos reglamentą ir administracines procedūras. Pagal Tarybos veiklos reglamentą papildomi klausimai į posėdžio darbotvarkę gali būti įtraukiami, jeigu jų projektai įregistruoti ne vėliau kaip prieš 24 valandas, išbraukiami iš jos tik parengus darbotvarkės pakeitimo projektą, jeigu yra komiteto, komisijos, frakcijos narių arba ne mažiau kaip 1/3 dalyvaujančių posėdyje Tarybos narių siūlymas. A. Klėjaus prašymas neatleisti jo iš užimamų pareigų nustatyta tvarka pateiktas ketvirtadienį (gegužės 27 d.) 22.08 val. Posėdis vyko penktadienį (gegužės 28 d.) 10.00 val. nuotoliniu būdu.

Taip pat svarbu tai, kad A. Klėjaus prašymas atleisti iš užimamų pareigų nebuvo vertinamas galimų karantino pažeidimų Lazdijų sporto centre kontekste. Ne kartą esu aiškiai deklaravusi, kad A. Klėjaus elgesį ir galimus pažeidimus galima bus vertinti tik tuomet, kai bus aiškios galutinės galimo nusižengimo tyrimo išvados ir teisinis veikų vertinimas. Tokio vertinimo nėra. Mano manymu, suklysti, neapdairiai pasielgti ar priimti neteisingą sprendimą galime kiekvienas, klystame visi. Visgi apie mus daug ką pasako tai, kaip mes elgiamės suklydę.

Vietoj konstruktyvių diskusijų A. Klėjus pasirinko kitą kelią. Taip, rinktis – kiekvieno žmogaus teisė. Kiekvienas renkasi, kaip spręsti iškilusias problemas, kaip elgtis ir kokį kelią rinktis siekiant rezultato. Lygiai taip pat kiekvienas Tarybos narys pats pasirenka, kaip atliepti rinkėjų lūkesčius ir vykdyti jiems duotus pažadus. A. Klėjaus pasirinkimas buvo dviprasmiškas – ir noras pasitraukti iš pareigų, ir noras likti. Kiek tame buvo nuoširdaus apsisprendimo, o kiek politikavimo, galime vertinti kiekvienas.

Nors šios situacijos sprendimas nebuvo lengvas, tačiau Taryba dar kartą įrodė, kad nusiteikimas dirbti Lazdijų krašto žmonėms, nepaisant iškylančių sunkumų ir politinių batalijų, yra visa ko prioritetas.  Todėl tikiu, kad ši istorija neišardys koalicijos ir netrikdys visos Tarybos darbo. Mano nuomone, Tarybos nariai įrodė, kad gali atsiriboti nuo politinių intrigų ir priimti teisėtus sprendimus, taip pat atskirti konstruktyvaus darbo siekį ir savų interesų demonstravimą.

Esu tvirtai įsitikinusi, kad ir toliau būtina brėžti aiškią takoskyrą tarp politinių nuomonių išsiskyrimo ir mūsų pareigos įgyvendinti svarbius Lazdijų rajono bendruomenei projektus bei vykdyti duotus pažadus.

Nesileisdama į galimas manipuliacijas, spaudimą ar intrigas, ir toliau dėsiu visas pastangas, kad koalicija būtų tvirta ir nusiteikusi efektyviai dirbti Lazdijų krašto žmonėms. Neabejoju, kad bet kuris iš keturių Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Tarybos narių, kuriems balsus patikėjo rinkėjai, gali eiti mero pavaduotojo pareigas ir tęsti pradėtus darbus mūsų krašto žmonių labui. Mano nuomone, mūsų Taryba dirba vieningai. Dėl to nėra ryškios ribos tarp pozicijos, opozicijos ar atskirų frakcijų. Tikiu, kad esame pavyzdys daugeliui.

Iki šiol gebėjome diskutuoti ir spręsti problemas, tad tikiu, kad ir toliau tai darysime priimdami sprendimus, kurie naudingi ir reikalingi mūsų kraštui bei jo žmonėms.

Lazdijų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite