Angle down Atgal

Nesėkmių lydimai gulbei vyras ištiesė pagalbos ranką

Nuostabi istorija apie žmogaus ištiestą pagalbos ranką, kad gulbių šeimyna po ilgų nesėkmių metų pagaliau susilauktų palikuonių. 

Vyras, pastatęs plaustą, skirtą išsaugoti gulbės kiaušinių lizdą, pasiryžo padėti jai pirmą kartą tapti mama.

Prieš savaitę Rob Adamson pastebėjo, kad gulbė papuls į bėdą kuomet Sant Ivese, Keimbridžšyre, Anglijoje, ėmė kilti vandens lygiai.

Jis 10 metų Jones Boatyard prieplaukoje, kur jis dirba ir gyvena, globojo gulbę ir matė, kaip jos kiaušinius sunaikina potvyniai ir lapės.

„Tai pati nesėkmingiausia gulbė. Turėjau užtikrinti, kad šįsyk jie išgyvens“, – pasakojo vyras.

Adamson, gyvenantis siaurame laive, laivų statykloje, greta Didžiojo Uzo upės, pastebėjo, kad vėlai naktį aplink gulbės lizdą ėmė kilti vanduo.

Tamsoje jis sugebėjo suręsti plaustą ir perkelti lizdą, kartu su gulbe ir aštuoniais jos kiaušiniais.

© Rob Adamson
© Rob Adamson

Jis pasakojo: „Trukdyti nederėtų, tačiau buvo pasiektas toks taškas, kai jie visi būtų žuvę. Negalėjau eiti miegoti, tai žinodamas. Žinojau, kad gailėčiausi, jei nepadaryčiau nieko, kad juos išgelbėčiau. Mane stebėjo ir jų tėvas, tačiau nei vienas jų manęs nepuolė. Manau, kad jie žinojo, kad tai jiems vienintelė galimybė“.

Prie šio savadarbio plausto buvo pritvirtinta virvė, kad esant reikalui, jį būtų galima judinti vandens paviršiuje.

42 metų Adamson, apylinkėse vadinamas „gulbininku“, anksčiau užaugino apleistą gulbiuką, pavadintą Sid, ir vėliau bandė jį paleistį į laisvę, tačiau paukštis vis sugrįždavo atgal.

Jis nematė Sid jau kelerius metus, tačiau jis yra tikras, kad vieną dieną jis dar pasirodys.

„Po Sid, gulbės užėmė ypatingą vietą mano širdyje, o šios poros nesėkmes stebėjau paskutinius 10 metų,“ – pasakojo vyras. „Aš įtaisiau tvorą, kad atbaidyčiau lapes, ir tiesiog labai noriu, kad šįkart jiems pasisektų,“ – sakė jis. 

Akylai stebėdamas situaciją vyras pastebėjo, kad po keletos dienų jo pastangos atsipirko su didžiuliu kaupu – išsirito gulbiukai.

„Kai pamačiau, kad gulbiukai ritasi mane aplankė nuostabus jausmas ir didžiulė laimė, lyg būtų Kalėdos ar būčiau laimėjęs loterijoje,“ – sakė jis.

Pirmą kartą per dešimt nesėkmingų metų ši gulbė tapo nuostabių aštuonių mažylių mama.

„Dėl to aš čia, dėl to gyvenu ant vandens. Su visa šia laukine gamta aš esu tikrame svajonių pasaulyje,“ – sakė jis. „Savo laivelio nekeisčiau net į 10 milijonų svarų vertės namą.“

Gismeteo.lt 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite