Angle down Atgal

Nėščioms moterims siūloma skiepytis nuo koronaviruso

NHS oficialiai kreipėsi į besilaukiančias moteris, gyvenančias Jungtinėje Karalystėje, ragindami kuo skubiau visas pasiskiepyti nuo koronaviruso. Tvirtinama, kad bent 95 % nėščių moterų, kurios užsikrečia koronavirusu ir patenka į ligoninę, nėštumo metu atsisakė skiepytis.

Kaip rašo „The Sun“, nėščių moterų imuninė sistema yra gerokai pasikeitusi, todėl susirgti koronavirusu – pavojinga tiek būsimai mamai, tiek įsčiose esančiam kūdikiui.

Daktaras Richardas Cree – intensyvios terapijos skyriaus konsultantas, besilaukiančias moteris ragina nebijoti vakcinos.

„Deja, labai didelė dalis besilaukiančių moterų nėštumo metu atsisakė skiepytis nuo koronaviruso. Šiomis savaitėmis ligoninėse itin pagausėjo virusą pasigavusių nėščių moterų, kurių beveik visos – nesiskiepijo. Ir jų skaičius tik auga.

Dėkui Dievui, didžiajai daliai į ligoninę pakliuvusių moterų pavyko išvengti pajungimo prie plaučių ventiliavimo sistemos – užteko tik kvėpavimui padedančių aparatų.

Bet koks incidentas ar virusas, kuris sumažina ar apsunkina deguonies gavimą besilaukiančiai moteriai, apsunkina jį ir įsčiose esančiam kūdikiui.

Mano žodžiai nuskambės baisiai, bet teisingai. Jei besilaukianti moteris suserga sunkia koronaviruso forma, ženkliai didėja priešlaikinio gimdymo rizika, jei nėštumas itin ankstyvas – gali būti ir liūdnesnių pasekmių.

Būtent šią savaitę vienai iš pacienčių turėjome skatinti ankstyvą gimdymą, jis praėjo sėkmingai, mama ir kūdikis akylai stebimi medikų. Labai raginu nebijoti vakcinos“, - skelbė medikas.

NHS skelbia, kad nėštumą prižiūrinčios seselės (midwife – angl.) taip pat aktyviai pradės skatinti besilaukiančias moteris nebijoti vakcinos.

Anglija.Today

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite