Angle down Atgal

Nepasitenkinimą švietimo sistema pareiškė KTU: dalino Kauno „Daktarų“ diplomus

Penktadienį Kauno technologijos universitetas (KTU) pratęsė trečiadienį sostinėje vykusią, Vilniaus universiteto (VU) inicijuotą protesto akciją „diplomas už ačių“. KTU mokslininkai akcijos metu visiems palaikantiems iniciatyvą dalino Kauno „Daktarų“ diplomus.

Organizuoto protesto akcijos metu KTU socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto dekanas dr. Ainius Lašas akcentavo, kad trūksta lėšų mokslinių tyrimų finansavimui.

„Šiuo metu aukštajam mokslui, moksliniams tyrimams ir eksperimentinei veiklai lėšų yra skiriama tik 0,33 proc. nuo BVP. Visa kita dengiama Europos Sąjungos fondų lėšomis. Tai nėra tvaru, ir kai tos lėšos baigiasi, tada mes esame duobėje. Mokslas taip nedaromas. Mes negalime mokslą daryti vienus metus, o kitus metus nebedaryti“, – LRT žurnalistams kalbėjo A. Lašas.

KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto docentė ir studijų prodekanė Dainora Maumevičienė LRT televizijai teigė, kad akcijos pagrindinis tikslas yra atkreipti visuomenės ir politikų dėmesį, jog Lietuva tampa „žemų technologijų šalimi“.

„Visi tyrimai rodo, kad Lietuva šiandien nėra pozicionuojama kaip aukštų technologijų šalis, o kalbama apie Lietuvą, kaip žemų technologijų šalį, tai čia kažkas yra negerai. Mes norime atkreipti ir visuomenės, ir politikų dėmesį, kad žemiau kristi nebėra kur“, – savo poziciją mitingo metu išreiškė prodekanė D. Maumevičienė.

ELTA primena, kad trečiadienį sostinės Vinco Kudirkos aikštėje įvyko protesto akcija „diplomas už ačių“, kurioje VU rektorius Artūras Žukauskas visiems, palaikantiems akademinę bendruomenę, diplomus įteikė "už ačiū". Pasak rektoriaus, akcija skirta atkreipti dėmesį į tai, kad aukštasis mokslas, generuojantis milžinišką grąžą valstybei, yra virtęs paskutiniu šalies prioritetu. VU bendruomenė protesto metu reikalavo kelti dėstytojų ir mokslo darbuotojų atlyginimus.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite