Angle down Atgal

Nemokama kelionė autobusu: mokama už kilometrus – ne keleivius

Mažeikių rajono savivaldybė yra viena iš tų, kurioje keleiviai priemiestiniais ir miesto maršrutais vežami nemokamai. Tokį gyventojams palankų sprendimą priėmė Savivaldybės taryba.

Vežėjui – UAB „Mažeikių autobusų parkas“ – iš savivaldybės biudžeto mokama pagal sutartį už bendrą nuvažiuotą ridą (kilometrus), t. y. kiek kilometrų nuvažiuojama pagal patvirtintus maršrutus, bet ne už keleivių skaičių. Savivaldybės papildomos išlaidos už nemokamą keleivių vežimą sudaro 15–17 tūkst. Eur per mėnesį.

Pradėjus vežti keleivius nemokamai priemiestiniais ir miesto maršrutais, jie nesikeitė, autobusai važiuoja tokiais pat maršrutais, kokius yra patvirtinusi Savivaldybės administracija.

Priemiestiniuose ir miesto autobusuose išduodami bilietai su 100 proc. nuolaida. Šitaip vedama keleivių srautų apskaita, skaičiuojama, kiek būtų gaunama pajamų iš keleivių. Keleivio bilietas yra sutartis su keleiviu dėl draudiminių įvykių ir kt.

Bilietai išduodami pagal Kasos aparatų naudojimo tvarką ir Keleivių ir bagažo vežimo kelių transportu taisykles. Jose griežtai nurodyta, kas turi būti atspausdinta bilietuose: įmonės, vežančios keleivius, pavadinimas, bilieto pardavimo data ir laikas, išvykimo ir paskirties stotelės, važiavimo kaina, nustatytos nuolaidos dydis procentais, mokėtina suma, maršruto pavadinimas.

Mokiniai vežami pagal mokyklų pateiktus mokinių sąrašus. Sąrašuose esantiems mokiniams, kurių yra 1 060, išduodami mokinių leidimai. Jei mokinys leidimo neturi, jam išduodamas bilietas su 100 proc. nuolaida. 

Keleivių vežimo vietinio reguliaraus susisiekimo kelių transporto maršrutais veiklą reguliuoja Savivaldybės administracija.

Kitokia yra važiavimo tarpmiestiniais maršrutais tvarka: keleiviai turi pirkti bilietus ir už kelionę susimokėti. Keleivių vežimo tarpmiesčio reguliaraus susisiekimo  maršrutais veiklą reguliuoja Lietuvos transporto saugos administracija.

Tarpmiestinių maršrutų Viekšnių, Židikų, Sedos kryptimis autobusų sustojimo vietose esančiuose tvarkaraščiuose autobusų išvykimo laikas, kai vežama nemokamai, kol kas apibrauktas raudonai. Ruošiamos naujos tvarkaraščių lentelės, kuriose laikas, kai vežama nemokamai, bus užrašytas raudonai, o kai už kelionę reikės mokėti – juodai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite