Angle down Atgal

(Ne)sirgti normalu?

Ruduo mamoms reiškia tik vieną – ligų sezono atidarymą. Jeigu esate iš tų laimingųjų, kurių vaikai nesloguoja ir neserga, tuomet jūs gimėte po laiminga žvaigžde. Na, o mes, visos kitos moterys, vargstame ir nuolat kovojame su virusais ir bakterijomis.

Iš savo patirties galiu pasakyti, kad patys baisiausi yra pirmieji metai darželyje. Visiems gerai žinomas scenarijus – viena savaitė darželyje ir dvi savaitės namie gydantis slogą –man tikrai puikiai pažįstamas. Tad, ko išmokau per praėjusius metus? Kas padeda kovoje su virusais?

 

Aromaterapija – pirmoji pagalba

Nors iš pradžių aromaterapija atrodė visiškas mitas galiu pripažinti, kad eteriniai aliejai tapo vienu mano mėgstamiausių prevencijos ir pirmųjų ligos simptomų malšinimo elementų.

Mano mėgstamiausi yra arbatmedžio ir rozalino eteriniai aliejai. Juos lašinu ant vaiko rūbelių išlydint į darželį, o pastebėjus pirmuosius ligos simptomus, kartais ir profilaktikai, įtrinu padukus. Termo kojinės ant kojyčių ir miegoti. Kartais ryte ligos jau nebėra!

Svarainiai į arbatą ir ligos kaip nebūta

Svarainiai mano šaldytuve yra privalomas produktas. Rudenį pasiruošiu arbatos, kurią vaikai labai skaniai geria ne tik sirgdami, bet ir šaltais vakarais.

Sudėtingo recepto nėra. Paprasčiausiai rudenį susipjaustau svarainius smulkiais griežinėliais, užpilu cukrumi (santykiu 1:1) ir po paros, kai ištirpsta cukrus, supilstau į stiklainius. Šaldytuve išsilaiko apie metus.

Taip, cukraus arbatoje tikrai nemažai, bet ir vitamino C kovojančio prieš virusus taip pat labai daug. O svarbiausia, kad vaikai mielai skanauja.

Grynas oras daro stebuklus

Stengiuosi, kad namų oras visada būtų gaivus. Net ir žiemą vėdinu patalpas. O laisvalaikiu dažnai traukiame į mišką pasivaikščioti, pakvėpuoti grynu oru. Buvimas gryname ore bei aktyvus laisvalaikis tikrai grūdina. Akivaizdžius rezultatus pastebėjau ne iš karto. Bet dabar tai viena mano mėgstamiausių grūdinimo formų.

Miegas gydo

Bent mūsų namuose ligos siautėja būtent tada, kai visi būna pervargę. Todėl stengiuosi, kad vaikas darbo dienomis gautų pakankamai miego. Sutinku, kad kartais sunku priversti vaiką anksti užmigti, tačiau įvedus dienotvarkę ir jos laikantis viskas įmanoma. Ne veltui sakoma, kad miegas gydo. Tad išsimiegokime ir patys.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite