Angle down Atgal

Naujuosius sutikime saugiai

Artėja laukiamiausios žiemos šventės – Naujieji metai. Kaip juos sutikti saugiai bibliotekos lankytojams papasakojo Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektorius Arūnas Daunaravičius.

Ketvirtadienio popietę Vaikų literatūros skyriaus lankytojams inspektorius A. Daunaravičius papasakojo, kad artėjant Naujiesiems ir juos sutinkant įvyksta daug nelaimingų įvykių sukeltų pirotechnikos priemonėmis. Dėl neatsargaus elgesio su fejerverkais dažnai patiriami įvairių kūno dalių nudegimai, akių pažeidimai, plaštakų sužalojimai ir netgi netenkama pirštų. Dažniausios įvykusių traumų priežastys – saugumo reikalavimų nesilaikymas, pasirinktas netinkamas stebėjimo atstumas. Todėl labai svarbu laikytis saugumo reikalavimų, kad apsaugotume ne tik patys save, bet ir esančius šalia, pastatus, automobilius. Kaip elgtis naudojant pirotechnikos priemones patalpose, kad nekiltų gaisras ir kaip elgtis jam kilus. Pasakojo kokio amžiaus asmenys gali įsigyti šių priemonių ir atsakomybę pažeidus įstatymus.

Popietės dalyviai atsakydami į inspektoriaus pateiktus klausimus pasakojo kaip elgtųsi įvykus gaisrui ar kitokiam įvykiui. Pasakojo dėl kokių priežasčių kai kurie jau buvo patyrę traumas sukeltas pirotechnikos priemonėmis.

Zina ČERNOVIENĖ, Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

Nuotraukos Inesos DUMBRAVIENĖS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite