Angle down Atgal

Naujausias palangių mados klyksmas – tilandsija

Tilandsija tapo interjero žurnalų ir gėlių parduotuvių pažiba. Kainuoja šis neįprastas augalėlis ne taip ir pigiai, tačiau jeigu jau susigundėte, verta pasidomėti, kas jis toks ir kaip jį prižiūrėti.

Tilandsija dažnai vadinama oro augalu, mat jai nereikia jokio substrato. Nors ir turi šaknų, jas natūralioje savo aplinkoje naudoja ne maisto medžiagoms pasisavinti, o prisitvirtinti prie uolų, medžių ir t. t. Todėl ir namuose tilandsijas galima komponuoti visur ir visaip: ant akmenėlių, parsivežtų iš pajūrio, ant šiaudinių kabančių sodų ir pan. Tiesa, reikėtų vengti medžiagų, kurios ilgai laiko drėgmę, taip pat varinių vielučių – vario tilandsijos nemėgsta.

Didžiąją dalį reikalingų elementų šie augalai pasisavina iš oro, tad jiems netinka uždari indai ir prastai vėdinamos patalpos.

Laistyti tilandsijas, o tiksliau – apipurkšti jų lapus, reikėtų 1–2 kartus per savaitę, žiemą galima ir rečiau. Šiems augalėliams labai patiks, jeigu 1 kartą per 2 savaites paruošite jiems voneles, t. y. pamerksite į drungną vandenį ir paliksite jame plūduriuoti nuo 20 minučių iki valandos. Vonelių ypač reikia tuomet, jei pastebėjote, kad tilandsijos lapai ima džiūti arba suktis. Po maudynių augalėlius būtina porai valandų palikti ant popierinio arba paprasto rankšluosčio – geriausia apvertus taip, kad nuvarvėtų ant lapelių likęs vanduo. Išdžiovinti tilandsijas labai svarbu, nes jos gali pradėti pūti.

Bene įspūdingiausia tilandsijų savybė – gebėjimas keisti spalvą prieš žydėjimą. Pavyzdžiui, žaliais tonais nusidažiusi Tillandsia ionatha gali staiga tapti ryškiai rožine gėle su violetinės spalvos žiedeliu. Dauguma tilandsijų žydi nuo vėlyvos žiemos iki vasaros vidurio.

Tilandsijos mėgsta šviesą, vis tik nuo tiesioginių saulės spindulių jas reikėtų saugoti. Palangė joms tiks tik tuomet, jeigu saulė yra rytinė. Idealiausia temperatūra šiems augalams – 20 laipsnių šilumos, nors jie geba prisitaikyti ir prie žemesnės.

Apskritai, tilandsijos – pakankamai ištvermingi augalai. Jos paplitusios Šiaurės, Centrinėje ir Pietų Amerikoje, Karibų salose, priskaičiuojama daugiau nei 500 skirtingų šių augalėlių rūšių. Tilandsijos yra pavadintos suomių botaniko Eliaso Tillandzo garbei.

„Etaplius“ informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite