Angle down Atgal

Naujausi reitingai: pirmi konservatoriai, antri „valstiečiai“, atotrūkis auga

Valdantieji konservatoriai išlaiko tvirtas pozicijas politinių partijų reitingų viršuje, o atotrūkis nuo antroje vietoje likusių „valstiečių“ didėja, rodo antradienį naujienų portalo delfi.lt skelbiama „Spinter tyrimų“ apklausa.

Už Tėvynės sąjungą – Lietuvos krikščionis demokratus sausį žadėjo balsuoti 18,9 proc. apklaustųjų, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga sulaukė 11,2 proc. respondentų paramos.

Politologas Mažvydas Jastramskis sako, kad lyginant kelių mėnesių duomenis matomas atotrūkio didėjimas tarp konservatorių ir valstiečių, o tai susiję su tuo, kad rinkėjai naujai valdžiai duoda pasitikėjimo kreditą.

„Tendencija yra ta, kad valstiečių ir konservatorių partijos rugsėjį pagal reitingus buvo apylygės. Žiūrint į skirtumą tarp jų, dabar jis išsišakojo gana aiškiai“, – delfi.lt sakė M. Jastramskis.

Toliau partijų reitinge rikiuojasi Liberalų sąjūdis su 8,8 proc., Laisvės partija su 8,2 proc. ir socialdemokratai su 5,9 proc. paramos. Už Darbo partiją žadėjo balsuoti 4,2 proc. apklaustųjų, Lietuvos lenkų rinkimų akciją – Krikščioniškų šeimų sąjungą – 2,9 proc.

„Spinter tyrimai“ 2021 metų sausio 18-27 dienomis delfi.lt užsakymu apklausė 1013 respondentų nuo 18 iki 75 metų. Pusė iš jų apklausti telefonu, pusė internetu. Skelbiama, kad tyrimo rezultatų paklaida 3,1 procento.

Tyrimų bendrovė „Vilmorus“ šiuo metu yra sustabdžiusi apklausas respondentų namuose dėl šalyje paskelbto karantino.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite