Angle down Atgal

Naujasis Omano planas: teisė gyventi šalyje mainais į investicijas

Nuo spalio 3 dienos užsienio investuotojai gali pretenduoti į nuolatinio gyventojo statusą Omano Sultonate. Vyriausybės paskelbta programa yra dviejų lygių, kiekvienas numato kelis variantus.

Pirmosios kategorijos investuotojams siūlomas 10 metų galiojantis nuolatinio gyventojo pažymėjimas (vėliau jį bus galima pratęsti) mainais į ne mažesnes kaip 500 tūkst. rialų(apie 1,1 mln. eurų) investicijas. Investuoti galima į akcines bendroves, gyvenamosios paskirties nekilnojamąjį turtą arba Omano vyriausybės obligacijas. Be to, galima įsteigti įmonę ir įdarbinti joje ne mažiau kaip 50 Omano piliečių – tokiu atveju minimalus investicijų reikalavimas netaikomas.

Antrosios kategorijos investuotojai gali pretenduoti į penkerius metus galiosiantį nuolatinio gyventojo statusą (jį irgi bus galima pratęsti). Tuomet mažiausia investicijų suma – 250 tūkst. Omano rialų (apie 560 tūkst. eurų), o investicijų kryptys iš esmės tokios pačios: Omane veikiantis verslas, nekilnojamasis turtas arba vyriausybės obligacijos. Be to, šiai kategorijai gali būti priskirti Omane anksčiau dirbę ir čia tebegyvenantys užsieniečiai, jei jų mėnesio pajamos ne mažesnės nei 4 tūkst. rialų (beveik 9 tūkst. eurų) ir jie turi Omane nuolatinę gyvenimo vietą.

Paskelbusi šią programą Prekybos, pramonės ir investicijų skatinimo ministerija iš karto išdavė nuolatinio gyventojo pažymėjimus 22 investuotojams iš įvairių užsienio šalių.

Visi besidomintieji galimybe gyventi Omane ir plėtoti čia verslą atitinkamas paraiškas gali teikti internetu, pagal „Investor Residence“ programos gaires ministerijos svetainėje.

Įgyvendindama šį investicijų skatinimo planą Omano vyriausybė eina jau pramintu taku: šiuo metu kelios dešimtys pasaulio šalių siūlo nuolatinio gyventojo statusą ir net pilietybę mainais į investicijas.

Tokias programas vykdo ne tik mažytės salų valstybės, pavyzdžiui, Mauricijus ir Vanuatu, bet ir kai kurios turtingiausios pasaulio šalys: Kanada, Australija, Šveicarija ir Jungtinės Valstijos. Lietuvos kaimynė Latvija 2010 metais irgi ėmėsi analogiškos iniciatyvos: leidimą gyventi Latvijoje galima gauti investavus ne mažiau kaip 250 tūkst. eurų.

Omane „Investor Residence“ planas įgyvendinamas kaip didžiulės programos „Oman Vision 2040“ dalis. Jos tikslai ambicingi: be kita ko, numatyta per nepilnus du dešimtmečius beveik du kartus išauginti šalies bendrąjį vidaus produktą, skaičiuojant vienam gyventojui, o naftos ir dujų pramonės indėlį į BVP sumažinti iki dešimties procentų (dabar jis siekia apie 35 proc.), atitinkamai skatinant kitų verslų plėtrą.

Po nuosmukio 2020-aisiais Omano ekonomika šįmet sparčiai atsigauna: pirmąjį pusmetį bendrasis vidaus produktas išaugo 10,1 procento. Tai rugsėjo pabaigoje paskelbė Omano nacionalinis statistikos ir informacijos centras.

Šaliai, siekiančiai ilgainiui kuo mažiau priklausyti nuo naftos ir dujų gavybos, svarbu tai, kad su šiais dviem sektoriais nesusijusi ekonominė veikla (visų pirma – įvairios paslaugos) per pirmuosius šešis 2021-ųjų mėnesius ūgtelėjo net 11 procentų.

 

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite