Angle down Atgal

Naujajame Daugėliškyje pagerbti organų donorai

Vėsokas, bet tekančios saulės spindulių pripildytas pirmadienio, spalio 11 d., mokyklos kiemas prisipildė lengvo mokyklinio šurmulio. Tai buvo neįprastas šurmulys, nes susirinkome paminėti spalio antrąjį šeštadienį Lietuvoje ir visoje Europoje minimą organų donorystės dieną. 

Visus 5–10 klasių mokinius ir mokytojus sukvietusi Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Agnė Paukštienė priminė, kad ši akcija yra skirta atkreipti dėmesį į svarbią sritį – organų donorystę, transplantaciją. Ji sakė, jog svarbiausia, kad kiekvienas iš mūsų susimąstytume, ar mes norėtume padaryti gerą darbą ir padovanoti savo organus tiems, kurie serga ir negali gyventi pilnaverčio gyvenimo, o gal tiesiog galim (suaugusieji) ar užaugę (mokiniai) galėsim tapti kraujo donorais, kaip kad pati Agnė tą yra dariusi jau 6 kartus. Tiesa, dar prieš mėnesį 1–10 klasių mokiniai buvo pakviesti piešti piešinius tema „Kaip aš suprantu donorystę?“

Visi piešiniai eksponuojami mokykloje, kuriais galima pasigrožėti. Na, o svarbiausias akcijos akcentas buvo uždegti žvakutę, sugalvoti palinkėjimą buvusiems ir esamiems donorams ir sudėlioti iš degančių žvakučių širdelę. Prieš išsiskirstant į klases visuomenės sveikatos specialistė Agnė kiekvienam įteikė po savo padarytą angelą su priminimu „Organų donorystė suteikia viltį gyventi“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite