Angle down Atgal

Nauja viltis dėl COVID-19 krizės: JAV aprobuota trečioji vakcina

COVID-19 itin paveiktos Jungtinės Valstijos šeštadienį skubiam naudojimui aprobavo bendrovės „Johnson & Johnson“ sukurtą vakciną ir tai kovoje su virusu suteikia dar daugiau vilčių.

JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) pasveikino žinią apie atsiradusią trečiąją vakciną, tačiau pabrėžė, kad šalies kova su virusu dar nebaigta.

„Tai yra jaudinanti žinia visiems amerikiečiams ir viltį skatinantis įvykis mums siekiant padaryti galą šiai krizei“, – išplatintame pranešime cituojamas Amerikos prezidentas. Tačiau jis tautiečius perspėjo, kad jie „negali nustoti saugotis ar manyti, kad pergalė yra neišvengiama“.

Vos viena „Johnson & Johnson“ vakcinos dozė efektyviai apsaugo nuo COVID-19, įskaitant ir naujas viruso atmainas, pranešė leidimą ją naudoti suteikusi JAV maisto ir vaistų administracija (FDA).

Žinia apie naują patvirtintą vakciną buvo paskelbta po to, kai JAV Atstovų Rūmuose buvo patvirtintas 1,9 trln. JAV dolerių vertės priemonių rinkinys, kuriame, be kita ko, numatytos 1400 JAV dolerių išmokos amerikiečiams ir milijardų dolerių skyrimas vakcinos pristatymui. Šis finansavimas turėtų leisti atverti mokyklas ir suteikti papildomo finansavimo vietos valdžios institucijoms. Jam dar turi pritarti Senatas.

Apribojimai Europoje

Tuo tarpu Europos šalys ir toliau gyvena galiojant vieniems griežčiausių pasaulyje apribojimų. O Prancūzijoje jie ką tik buvo dar labiau sugriežtinti. Šiaurinis Diunkerkas ir pietinė Nica savaitgalį įvedė karantiną, kad sustabdytų viruso plitimą.

Pandemijai visame pasaulyje nusinešus daugiau nei 2,5 mln. gyvybių, apribojimai vėl įvedami arba griežtinami įvairiose šalyse nuo Brazilijos ir Čekijos.

Net ir santykinai nenukentėjusios Naujosios Zelandijos didžiausiame Oklendo mieste šeštadienį vėl buvo įvestas karantinas po to, kai miestas buvo tris dienas užsidaręs. Nedidelis naujų atvejų skaičius siejamas su viena mokykla, tačiau bendras šalies atvejų skaičius vis tiek yra nepalyginamai mažesnis nei Europos ir Amerikos žemynų šalių.

„Ilgasis“ COVID-19

Visame pasaulyje didėja nerimas dėl vadinamojo „ilgojo“ COVID-19 – chroniškos ligos formos, kuomet persirgę žmonės ne vieną mėnesį jaučia vienus ar kitus simptomus.

31 metų meksikietė inžinierė Areli Torres AFP agentūrai sakė, kad ji sirgo kelias dienas pernai birželį, tačiau praėjus ir keliems mėnesiams ji jaučia kai kuriuos simptomus, įskaitant ir kai kurių kūno dalių aptirpimą.

„Viskas yra labai neapibrėžta. Viskas iki šiol buvo kančia. Jau kreipiausi į keturis gydytojus“, – sakė moteris ir pridūrė, kad prireikė net kelių mėnesių teisingai diagnozei nustatyti.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) šią savaitę paragino vyriausybes teikti prioritetą infekcijos ilgalaikių pasekmių supratimui, nes ilgalaikės ligos pasekmės veikia kitas sritis.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite