Angle down Atgal

NASA „Hubble“ teleskopas tolimajame kosmose užfiksavo šiurpų „veidą“

Visai neseniai praūžė vienų mėgstamas, kitų nemėgstamas Helovinas, tad ta proga NASA pasidalino nuotraukomis, kokių gi šiurpių momentų pavyko užfiksuotų jų „Hubble“ (Hablo) teleskopui.

Praėjusiais metais šis kosminis teleskopas stebėjo „šikšnosparnio šešėlį“ ir vaiduoklio ūką. Šiais metais jis užfiksavo veidą su švytinčiomis akimis.

Iš pirmo žvilgsnio tai gali priminti deformuotą kaukolę ar vaiduoklišką ateivio veidą, tačiau iš tiesų tai yra dvi galaktikos, užfiksuotos susidūrimo procese.

„Kiekviena iš „akių“ yra ryški galaktikos šerdis, vienos galaktikos susidūrimo su kita rezultatas,“ – paskelbtame pranešime sakė NASA. „Veido kontūras yra jaunų mėlynų žvaigždžių žiedas. Kitos naujų žvaigždžių grupės formuoja nosį ir burną.“

Galaktikos sistema vadinama „Arp-Madore 2026-424“ yra įsikūrusi už 704 milijonų šviesmečių. Tiesioginis susidūrimas sukūrė neįprastą žiedo formą.

„Žiedinės galaktikos yra retos ir mūsų didesnėje kosminėje kaimynystėje esama vos keli šimtai jų,“ – Hablo tinklalapyje rašo ESA.

Visgi, šis šiurpokas kosminis fasadas neegzistuos amžinai. Galų gale šios dvi galaktikos susijungus, tačiau kol tai įvyks prireiks 1 ar 2 milijardų metų.

Hablo kosminis teleskopas yra valdomas jungtinių NASA ir ESA pajėgų.

Gismeteo.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite