Angle down Atgal

Nacionalinio kraujo centro komanda Rukloje skiepys migrantų šeimas

Nacionalinio kraujo centro (NKC) komanda, suvienijusi jėgas su Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) biuru Lietuvoje ir Lietuvos Raudonuoju Kryžiumi, įgyvendina dar vieną socialiai atsakingą iniciatyvą – Rukloje nuo koronaviruso (COVID-19) bus skiepijami čia įsikūrę migrantai iš pažeidžiamiausių visuomenės grupių – šeimos, vienišos mamos, vaikai nuo 12 metų, senjorai, žmonės su negalia.

Jau pirmadienį, spalio 25-ąją, į Rukloje įsikūrusį Pabėgėlių priėmimo centrą atvyks mobili NKC komanda su „Pfizer“ vakcinomis, kuriomis skiepys Lietuvoje laikiną prieglobstį radusius suaugusius ir mažuosius užsienio šalių piliečius.

Tam, kad vakcinacija vyktų kuo sklandžiau, atliekami parengiamieji namų darbai, teigiama NKC pranešime. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus atstovai čia jau lankosi ir dalija informaciją apie vakcinaciją, atsako į rūpimus klausimus, padeda emociškai pasiruošti skiepams. Šią veiklą remia PSO biuras Lietuvoje.

NKC direktoriaus Daumanto Gutausko teigimu, Rukloje įsikūręs migrantai, kaip ir Lietuvos gyventojai, bus skiepijami tokiomis pat saugiomis ir veiksmingomis vakcinomis.

„Vakcinacija Europoje pripažintomis vakcinomis leis migrantų šeimoms jaustis saugiau, jie taps atsparesni šiam klastingam virusui, su kuriuo kovoja visas pasaulis. Tai leis užtikrinti, kad virusas neplistų laikinoje jų stovykloje. Stovyklavietėje yra keli šimtai žmonių, kuriems reikėtų vakcinos, juos ir planuojame skiepyti atvykimo dieną. Vėliau, suėjus reikiamiems terminams, jie bus paskiepyti antrąja ir trečiąja dozėmis“, – sako D. Gutauskas.

Pasak PSO biuro Lietuvoje vadovės Ingridos Zurlytės, šiems žmonėms, patiriantiems daug išbandymų, galime bendromis jėgomis padėti apsisaugoti nuo grėsmingos COVID-19 ligos ir jos sukeliamų padarinių.

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus vadovės Kristinos Meidės teigimu, pandemija dar nesibaigė, todėl Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriai iki šiol veikia vakcinacijos centruose, o šiuo metu padeda ir vakcinacijos procese migrantų stovyklose.

„Savanoriai jau dalina informaciją migrantams apie vakcinacijos svarbą, vakcinacijos metu padės valdyti srautus, stebės pasiskiepijusiųjų būseną, vykdys kitas veiklas, užtikrinančias, kad vakcinacija vyktų sklandžiai. Šiuo visam pasauliui sunkiu metu labai svarbu bendruomeniškumas ir parama vieni kitiems, todėl su kitomis organizacijomis jungiamės prie šios iniciatyvos, ir ypač didžiuojamės savo savanoriais, ateinančiais į pagalbą krizinėse situacijose“, – sako K. Meidė.

Ši iniciatyva įgyvendinama bendradarbiaujant su Vyriausybės kanceliarija ir Sveikatos apsaugos ministerija.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite