Angle down Atgal

Moteriai po vakarėlio amputuota koja: kaltas karšto vandens kubilas

25-erių mergina neteko kojos dėl infekcijos, kurią sukėlė karštame vandenyje gyvenanti bakterija, mano gydytojai.

Britė Lauren Briggs susirgo gyvybei pavojinga bakterinio meningito forma po to, kai praleido vakarą su grupe draugų. Vakarėlio metu jie pramogavo karšto vandens kubile.

Dabar chirurgai buvo priversti amputuoti jaunai moteriai dešiniąją koją žemiau kelio, o taip pat jos kairės kojos pirštus. Šiuo metu mergina gali judėti tik neįgaliojo vežimėliu bei laukia, kol žaizdos sugis ir jai galės būti pritaikyti protezai.

„Gydytojai man pasakė, kad greičiausiai infekciją pasigavau per nedidelę žaizdelę pėdoje, kai maudžiausi kubile. Tokiuose kubiluose yra daugybė bakterijų, todėl labai tikėtina, kad tai galėjo būti ligos priežastis“, – žiniasklaidai pasakojo britė.

Lauren teigimu, po vakarėlio ją pradėjo šiek tiek pykinti ir ji nuėjo miegoti, tačiau anksti ryte jai pasidarė dar blogiau. „Draugai mane paryčiais atrado ant grindų nebegalinčią kvėpuoti“, – sakė ji.

Mergina buvo skubiai nugabenta į ligoninę ir prijungta prie gyvybės palaikymo aparatų. Košmaras tuo nesibaigė: jos organai vienas po kito atsisakė dirbti. „Prisimenu tik tiek, kad atsibudau ligoninėje ir negalėjau suprasti, kas vyksta“, – pridūrė Lauren.

Diagnozavus bakterinį meningitą – galvos ir nugaros smegenų dangalų uždegimą – medikai merginai davė labai mažą išgyvenimo tikimybę. Jos mama, 58-erių Tracy, žurnalistams sakė, jog negalėjo atpažinti savo dukters – ji buvo visa išpurtusi ir pamėlusi.

„Pamaniau, kad jie mane atvedė ne prie tų durų. Kai pamačiau ją, kritau ant žemės ir maldavau Dievo ją išgelbėti“, – pasakojo ji.

Lauren taip pat išsivystė meniningoko sepsis, kuris pažeidė kraujagysles. Galiausiai jos galūnės ėmė gangrenuoti. Chirurgai dar bandė persodinti odą nuo merginos šlaunų ant pėdų, kurios pajuodavo nuo gangrenos, tačiau galiausiai priėmė sudėtingą sprendimą amputuoti dalį abiejų jos kojų, kad išgelbėtų britės gyvybę.

„Aš pati nesupratau, kad man buvo atlikta amputacija, nes jaučiausi lyg turėdama abi pėdas – o kai pakėliau antklodę ir tai pamačiau, mane apėmė siaubas, – sakė Lauren. – Prieš tai visuomet buvau ant kojų, negalėdavau nusėdėti vietoje, o dabar turiu prašyti kitų žmonių pagalbos. Atrodo, lyg būčiau įkalinta savo pačios kūne.“

Dėl savo sveikatos būklės, įskaitant ir sutrikusią kalbėseną, jauna moteris buvo priversta išeiti iš savo darbo vienos gydymo įstaigos administracijoje. Šiuo metu merginos artimieji „GoFundMe“ platformoje renka lėšas gydymui.

Parengta pagal Metro.co.uk

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite