Angle down Atgal

Moteriai per klaidą suleistos šešios „Pfizer“ dozės, tačiau šalutinis poveikis nepasireiškė

Viena Italijoje gyvenanti jauna moteris nepatyrė jokio šalutinio poveikio po to, kai jai per klaidą buvo suleistos šešios „Pfizer“ vakcinos dozės, praneša portalas Metro.co.uk.

23-ejų studentė iš Italijos buvo hospitalizuota 24 valandoms, kai Toskanos regione esančios Noa ligoninės medicinos sesuo suleidusi jai vakciną pastebėjo savo klaidą ir pranešė gydytojams. Vietoje vienos dozės merginai suleistas pilnas buteliukas, arba maždaug šešios vakcinos dozės.

Ligoninėje studentė gavo skysčių bei paracetamolio, o kitą dieną stabilios būklės buvo išleista į namus.

Ligoninės atstovė sakė, jog gydytojai stebės jos imuninės sistemos atsaką ir reguliariai tikrins antikūnių kiekį, kad nustatytų, ar jai reikės skiepytis antrą kartą. Įprastai „Pfizer“ vakcina pacientai yra skiepijami dukart, išlaikant trijų savaičių tarpą.  

Studentė ligoninėje buvo skiepijama dėl to, jog yra šios gydymo įstaigos praktikantė. Vakcinos yra privalomos Italijos sveikatos sektoriaus darbuotojams nuo balandžio mėnesio.

Ligoninės gydytoja Antonella Vicenti žiniasklaidai patvirtino, jog mergina nepatyrė jokio šalutinio poveikio paskiepyta per didele vakcinos doze.

„Pacientei nepasireiškė karščiavimas ar skausmas, išskyrus maudimą skiepo vietoje, ar kokie nors kiti reiškiniai, – sakė ji CNN. – Ji buvo šiek tiek išsigandusi, todėl mes ją palaikėme iki ryto.“

Apie vakcinų perdozavimą žiniasklaida kelis kartus skelbė ir anksčiau, tačiau nė vienas atvejis nesibaigė rimtais sveikatos sutrikimais. Kelios dešimtys kalinių Ajovos valstijoje JAV buvo paskiepyti šešiskart didesnėmis nei rekomenduojama vakcinos dozėmis balandžio mėnesį. Nė vienas iš jų nebuvo hospitalizuotas, tačiau daugelis patyrė tokį šalutinį poveikį kaip kūno skausmai ir karščiavimas, pranešė „The New York Times“.

Vakcinų ekspertas profesorius adjunktas Nigelis Crawfordas sako, jog perdozavimas neturėtų reikšti sustiprintų organizmo reakcijų.

„Aš dažnai sakau, kad „gero dalyko negali būti per daug“, kai kalbu apie vakcinas“, – teigia jis, pridurdamas, kad net penkios ar šešios dozės „vis tiek yra pakankamai mažas kiekis ir neturėtų būti kenksmingas“.

Parengta pagal Metro.co.uk

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite