Angle down Atgal

Mokyklose rudeniui siekiama įrengti hibridines klases nuotoliniam ugdymui

Vyriausybė iš savo rezervo trečiadienį skyrė 98 mln. eurų pandemijos padariniams šalinti: dalis šių lėšų skirta hibridinių klasių įrengimui iki rudens, siekiant užtikrinti efektyvų nuotolinį ugdymą.

„Hibridinės klasės yra reikalingos tam, kad mokyklose galėtume kokybiškai vykdyti mišrų ugdymą, tai yra, kad ugdymas galėtų vykti ir gyvai, ir vykti nuotoliu. Turint tokią įrangą, mes tą galime daryti kokybiškai“, – posėdyje sakė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Jos teigimu, prie to prisidės ir savivaldybės, todėl tikimasi jau rudeniui sudaryti galimybes kokybiškam mišriam ugdymui, jeigu jo prireiktų.

Pasak premjerės Ingridos Šimonytės, apie šių klasių poreikį aktyviai kalba ir savivaldybių vadovai.

„Tikrai reikia rudeniui tas priemones turėti, kad jeigu jau kažkieno tėvai pasirenka, jog testavimas kažkodėl labai baugina, tai bent jau vaikai galėtų, tie, kurie nebijo testuotis ir kurių tėvai tą supranta, galėtų nebūti kitų žmonių pasirinkimų įkaitais“, – sakė ji.

Tam iš Vyriausybės rezervo numatyta 3,9 mln. eurų. Dar 5,1 mln. eurų skirta Geros savijautos programos priemonėms įgyvendinti.

Geros savijautos programa, pasak ministrės, bus pasirenkamų paslaugų fondas mokykloms, skirtas mokinių emocinės sveikatos, fizinės būklės ir socialinių įgūdžių atstatymui.

„Planuojame išnaudoti Kultūros paso platformą ir veikimo schemą, praplečiant paslaugų asortimentą. Šiandien žinome, kad mokyklose ypatingai rajonuose, labai trūksta švietimo pagalbos specialistų, psichologų pagalbos. Mokyklos galės savarankiškai rinktis tikslines paslaugas“, – pasakojo J. Šiugždinienė.

Jos teigimu, šios paslaugos itin svarbios matant nukritusią moksleivių motyvaciją ir prastą savijautą.

Vyriausybė trečiadienį pritarė beveik 100 mln. eurų skyrimui pandemijos padariniams šalinti. Didžiąją dalį šios sumos, 82,9 mln. eurų, sudarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai skirtos lėšos įmonių darbuotojų, kuriems paskelbtos prastovos, darbo užmokesčio subsidijoms ir kitoms išmokoms finansuoti.

6 mln. eurų skirta Sveikatos apsaugos ministerijai. Iš šių lėšų per 5,3 mln. eurų skirta Kauno greitosios medicinos pagalbos stočiai masinės vakcinacijos registravimo Karštąja linija 1808 procesui užtikrinti, steigiant 66 darbo vietas ir įdarbinant 120 operatorių ir 12 koordinatorių.

Dar 49 tūkst. eurų skirti asmens sveikatos priežiūros įstaigų trijų mėnesių vakcinų paskirstymo išlaidoms padengti. Beveik 580 tūkst. eurų skiriama asmens apsaugos ir medicinos pagalbos priemonių įsigijimo išlaidoms.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite