Angle down Atgal

Mokslininkai teigia, kad norint sustabdyti COVID-19 plitimą gali tekti skiepyti kates ir šunis

Koronavirusu užsikrėsti gali ne tik žmonės, bet ir naminiai gyvūnai, pavyzdžiui katės ir šunys. Sveikatos ekspertai teigia, kad yra nemaža rizika, jog šie gyvūnai perduos virusą žmonėms. 

Pasak Rytų Anglijos, Minesotos universitetų ir Earlham koledžo tyrimo instituto mokslininkų, užsikrėsti COVID-19 gali įvairios rūšys gyvūnų: katės, šunys, audinės. „Tai kelia pavojų visuomenės sveikatai“, – teigia mokslininkai.  

Praėjusiais metais, nustačius COVID-19 protrūkį audinių fermoje, Danijos vyriausybė nurodė sunaikinti šiuos gyvūnus po to, kai šalyje šimtai užsikrėtimo virusu atvejų susieti su audinėmis. 

Akademiniame žurnale „Virulence“ publikuotoje ataskaitoje rašoma, kad COVID-19 susirgti gali tiek laukiniai, tiek naminiai gyvūnai. 

Evoliucinės genetikos profesorius Cockas van Oosterhoutas teigia, kad šunys ir katės gali užsikrėsti koronavirusu, tačiau nėra žinomų atvejų, kad jie perduotų virusą žmonėms. 

„Būtų protinga sukurti vakciną nuo koronaviruso naminiams gyvūnams, kaip atsargumo priemonę, siekiant sumažinti viruso plitimo riziką“, – sakė jis. 

Kai kurie mokslininkai teigia, kad katės serga besimptome koronaviruso forma ir ja gali užkrėsti žmones. Anot jų, virusui plintant tarp gyvūnų, pavyzdžiui audinių, jis galiausiai perduodamas žmonėms ir susiduriama su nauja mutavusia viruso forma. 

Pagal Dailystar.co.uk.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Sponsored video

Taip pat skaitykite