Angle down Atgal

Mokslininkai atskleidė, kas gali padėti susigrąžinti prarastą kvapą dėl COVID-19

Naujausi mokslininkų tyrimai rodo, kas gali padėti susigrąžinti prarastą ar pakitusį kvapą, susirgus koronavirusu.

Mokslininkų teigimu, vitamino A nosies lašai gali padėti gydyti prarastą ar pakitusį kvapą dėl COVID-19. Rytų Anglijos universitetas atlieka 12 savaičių bandymą.

Bandymo metu pacientai savanoriai bus gydomi, visų bus paprašyta užuosti stiprius kvapus, tokius kaip supuvę kiaušiniai ar rožės. Taip pat tyrimo metu bus atliktas smegenų skenavimas, kuris patikrins, ar vitaminas A nepataisė pažeistų uoslės takų.

Prarastas ar pakitęs kvapas yra dažnas COVID-19 padarinys, nors jį gali sukelti ir daugelis kitų virusų, tokių kaip gripas. Ir nors daugumai žmonių natūraliai sugrįžta kvapas per porą savaičių, daugeliui lieka nuolatiniai kvapo sutrikimai.

„Prasirgus koronavirusu pradėjau užuosti kitaip. Pavyzdžiui, vanduo iš čiaupo man pradėjo kvepėti siaubingai. Čiaupo vanduo man dabar primena pelkės ar kanalizacijos vandenį. Kiaušiniai buvo vienas mėgstamiausių mano produktų, dabar man jie kvepia perdegusia guma“, – pasakoja bandyme dalyvaujanti mergina.

Vitaminas A arba retinolis gali padėti išlaikyti imuninę sistemą. Vitamino A turi sviestas, žuvies taukai, kiaušinio trynys, pienas, grietinėlė, grietinė, fermentinis sūris. Taip pat jo galima rasti morkose, moliūguose, pomidoruose, špinatuose, kopūstuose, brokoliuose.

Tačiau žmonės, vartojantys vitamino A papildus, turėtų žinoti, kad per daug gali pakenkti.

 

Parengta pagal bbc.co.uk

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite